Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Pamatujete? Vybere se Slepá bába. Té se zavážou oči a spoluhráč jí točí kolem osy. „Slepá bábo, kam tě vedu?“

Už jsme velký a můžem si to říct narovinu. Šátek ani velké točení není nutné. A vyosení je tu vcukuletu.

Experti tomu říkají snížená schopnost orientace. Já tomu říkám, že se mi vypnul mozek. A oči jsou v tom tentokrát nevinně.

Mozek prostě udělá nejdřív uf a pak off. Já se zastavím a uhnu. Dýchám, čekám. Taková civilizovaná reakce.

Uvnitř panika a chuť si sednout na zem a buď ječet, nebo brečet. Dýchám, čekám. Dýchám, čekám. A modlím se, abych se nějak chytla.

Když na mě v tomhle stavu náhodou kápnete, mluvíte na mě a chcete mi pomoci, ječím na vás. A vy pak večer doma vyprávíte starý, že jste potkali extrémně nepříjemnou slepou bábu…

Hele, mohlo to bejt i horší. Mohla jsem vás přetáhnout holí!

 

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!