Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Čtvrtý ročník filmového festivalu o duševním zdraví a mysli Na hlavu se chystá od 6. do 9. února v Praze. Kromě filmů nabídne bohatý doprovodný program včetně přednášek předních odborníků.

Festival si klade za cíl otevřít odborná témata úzce související s duševním zdravím či výzkumem mysli a mozku široké veřejnosti.

Prostřednictvím filmů doplněných přednáškami odborníků, semináři nebo divadlem přibližuje oblast psychologické a psychiatrické péče, spánku, sexuality, umění, drog či virtuální reality.

Akci pořádá Národní ústav duševního zdraví. Za organizací festivalu stojí tým z výzkumného programu Sociální psychiatrie, který je zaměřen na široké spektrum sociálně-vědního výzkumu v oblasti duševního zdraví a psychiatrické péče. Jedním z jeho témat je i výzkum stigmatizace lidí s duševním onemocněním a to, jak ji lze snižovat.

Stránky festivalu: festivalnahlavu.cz

Program: festivalnahlavu.cz/program/

nudz.cz

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Napsat komentář

Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora