Vítězem studentského hackatonu je síť Tvůrčitelé

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Počátkem května se konal první český studentský online hackathon UniHack: Inovuj Česko. Cílem soutěže bylo vymyslet inovace, které pomohou firmám, institucím či organizacím zmírnit důsledky současné situace.

Třídenní akce se zúčastnilo 112 hackerů, kteří měli k řešení 55 konkrétních výzev. 

Organizátoři zvolili témata Město sloužící lidem, Vzdělávání pro budoucnost, Proměna a stabilizace firem, AI a využití potenciálu dat a Chytřejší zdravotnictví. 

Ve finále vznikly projekty řešící problematiku zeleně ve městech, digitalizace zdravotnických dotazníků, učitelské sociální sítě nebo školních testů.

Absolutním vítězem a také výhercem kategorie Vzdělávání pro budoucnost se stal tým inovátorů s názvem MlyKo s projektem „Tvůrčitelé“. „Tvůrčitelé je webová platforma sdružující učitele, kteří mají vůli dělat věci jinak. Jedná se o učitelskou sociální síť, která slouží pro sdílení inspirace, zkušeností, postupů a využívání nástrojů,“ říká jeden z autorů projektu David Koutný. Autoři si odnesli hlavní cenu 30 tisíc korun.

Speciální cenu udělila Fakulta informačních technologií ČVUT za projekt „Pošli testy“. Cenu si odnesl tým složený ze studentů ČVUT a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s názvem Československo na Taiwanu. Ve svém projektu se zabývali online nástroji pro efektivnější výuku. „Přínos naší aplikace spočívá v tom, že přibližujeme studenty a vyučující. Pokud by nastala situace, kdy se student nemůže dostavit do školy, tak jednoduše pošle své písemné práce ve formátu pdf do školního systému, který je díky naší aplikaci dokáže lépe zpracovat,“ říká o svém projektu jeden z tvůrců aplikace Jiří Hanuš, student FIT ČVUT. 

Užitečná aplikace slouží pro podporu vyhodnocování a oprav písemně odevzdaných testů včetně napojení na školní systémy evidence známek a hodnocení. Tvůrci si odnesli cenu FIT ČVUT v hodnotě 30 tisíc korun.


Hackathon vznikl z iniciativy studentů ve spolupráci s Fakultou informačních technologií ČVUT v Praze, CEE Hacks, prg.ai a UNICO.ai – vše za podpory hlavního města Prahy.

UniHack: Inovuj Česko

  • 5 témat
  • 24 týmů
  • 112 hackerů
  • 63 mentorů
  • 55 výzev 
  • 20 odevzdaných projektů

Vítězné projekty: www.unihack.cz.

Zdroj: aktualne.cvut.cz
Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!