Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Československá obchodní banka zdokonaluje služby pro nevidomé a slabozraké. Od října ČSOB technicky vylepšila téměř tisíc bankomatů.

Lidé se zrakovým handicapem se tak mohou obsloužit bez asistence vidícího.

Díky softwaru od Diebold Nixdorf je mimo snazšího ovládání zajištěna i větší bezpečnost při obsluze.

Hlasová navigace se nově spouští hned po zasunutí sluchátek bez potřeby zadání dalšího příkazu. Zároveň se automaticky zhasne displej, což zaručí nevidomým klientům větší bezpečnost při obsluze bankomatu vzhledem k tomu, že neoprávněné osoby nemají možnost sledovat probíhající příkazy.

Upravila se i hlasitost a klienti nově dostávají zvukovou odezvu po stisknutí klávesy.

Prostřednictvím hlasového asistenta se dozvědí také o případných chybových hláškách a nestandardních situacích. Přizpůsoben je i výdej hotovosti, kdy jsou preferovány bankovky s nižší nominální hodnotou.

 

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora