Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Máte za sebou náročnou léčbu a chcete se vrátit na trh práce. Možná se vracíte na původní místo, třeba hledáte seberealizaci jinde. S návratem pomůže brožura spolku Amelie.

Jmenuje se Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci. Původní brožura vyšla před dvěma lety, nyní se v tištěné i elektronické verzi distribuuje druhé, aktualizované a doplněné vydání.

Přináší ucelené informace a návody pro usnadnění návratu do pracovního procesu nejen onkologicky nemocným.

„Brožura je praktická a postavená na zkušenostech z reálné sociální práce, kterou nemocným v Amelii poskytujeme v rámci odborného sociálního poradenství,“ říká autorka a sociální pracovnice Šárka Slavíková.

„Zároveň obsah reflektuje změny v pracovně právní a sociálně právní legislativě a také potřebu onkologicky nemocných mít některá témata podrobněji vysvětlená,“ doplňuje Slavíková.

Brožura sleduje postupně život člověka a témata, která potkává při návratu do pracovního života. Popisuje prostředí návratu z nemoci z pohledu institucí (invalidní důchod, posuzování, OZP a OZZ, politika zaměstnanosti) i člověka samotného (omezení po nemoci a léčbě, plánování návratu do práce, návštěvy lékařů při práci).

Nabízí také praktické rady a tipy, jak napsat životopis a motivační dopis, jak mluvit o své nemoci či kde hledat práci.

Publikace se také dotýká některých specifických témat, jako je třeba nutná spolupráce praktického lékaře, pacienta a odborných lékařů při přípravě zdravotnické dokumentace pro posudkového lékaře. Podrobně je rozpracována stať o výpovědi ze zdravotních důvodů. V brožuře jsou i odkazy a kontakty, které člověk může prakticky využívat.

Teď je distribuována do všech Komplexních onkologických a Hematoonkologických center, řady menších nemocnic a také do pacientských organizací.

Brožura je ke stažení na adrese: amelie-zs.cz/navratdoprace/.

Tištěnou získáte, kontaktujete-li Amelii na emailu: info@amelie-zs.cz.


Brožury Amelie

Amelie, z.s. dlouhodobě pracuje s onkologicky nemocnými i jejich blízkými a shromažďuje své zkušenosti a znalosti. Její další brožury: amelie-zs.cz/pomoc-pro-zivot-s-rakovinou/brozury-amelie/

 

Foto: web Amelie, z.s.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora