Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Poslanecká sněmovna schválila, že samostatně výdělečné osoby budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci v souvislosti s nemocí COVID-19. Předlohu poté schválil Senát a podepsal prezident.

Příspěvek 500 korun denně se bude vyplácet za období od 12. března do 30. dubna 2020, kdy má v Česku skončit nouzový stav.

Na příspěvek, který nebude podléhat zdanění, dosáhnou ti, kteří mají podnikání jako hlavní i vedlejší činnost, s výjimkou zaměstnanců, kteří mají podnikání jako vedlejší činnost.

O příspěvek budou moci žádat i podnikající studenti do 26 let. Nárok na něj budou mít také spolupracující osoby nebo manželé, pokud nejsou zaměstnanci.

Žádat budou moci též podnikající invalidní a starobní důchodci.

Kvůli žádosti nebude potřeba mít elektronický podpis. O příspěvek lze požádat osobně na finančních úřadech, nebo poslat mailem naskenovaný podepsaný formulář.

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora