Nábory jedou o sto šest. Do týmů se neustále hledají noví lidé, kteří odvedou skvělou práci a budou žít firmou, projekty. Neviditelné i viditelné diagnózy jdou stranou. Řeší se benefity či bonusy pro kolegy a kolegyně, kteří mají nějaké zdravotní omezení. Náhradní plnění, za nímž stojí skutečná práce lidí se zdravotním postižením.
Máte pocit, že popisuji Matrix?
Ne! To je realita firem, se kterými Revenium spolupracuje. Již třetím rokem běží společné aktivity s Vodafone Česká republika. O tom, co se nám společně podařilo, si můžete přečíst v blogu Jana Kloudy, viceprezidenta Vodafone „Mluvit o neviditelné nemoci je normální”. Honzův text přesně vystihuje, co je naším společným cílem.
Mezi naše nové klienty se na konci loňského roku či zkraje toho letošního zařadili přední čeští zaměstnavatelé. Deloitte, ČEZ a jeho divize a IKEA. Pomalu, ale jistě se také začínáme oťukávat s lidmi z oboru „o čtyřech kolech“. A tomu, kdo ví, ve voze jaké značky jezdím, bude hned jasné, kdo bude z oboru automotive naším nováčkem.
Covid sice velké množství aktivit a činností utlumil. Hodně lidí si však v posledních dvou letech uvědomilo, že zdraví máme skutečně jen jedno. A jak křehké je.
Už se s celým vzdělávacím týmem Revenia, který tvoří kolegové a kolegyně se zdravotním postižením, těšíme na setkání, kde budeme moci otevřeně mluvit o nemocech a diagnózách, sdílet zkušenosti každodenního života člověka s roztroušenou sklerózou, Crohnovou nemocí, diabetem, poruchou zraku, řešit poctivé dodavatele náhradního plnění, které je o skutečné práci lidí se zdravotním omezením. Ne o přefakturaci… Cítím, že se už nadechujeme. Tedy minimálně můj kalendář se odbornými setkáními od dubna začíná pěkně plnit!
Mám radost, že téma, jež před sebou roky valím, se stává pro firmy běžnou věcí. Už se nebavíme o projektu, který je zaměřený na zaměstnávání lidí s postižením. Už se bavíme o celkových změnách v přístupu k viditelným i neviditelným diagnózám a kolegům, kteří je mají.
Foto: pixabay.com