Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Třetí aktualizované vydání brožury Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké přináší na šedesáti stránkách ucelené a konkrétní informace, kontakty a návrhy řešení pro všechny stránky života spojeného s rakovinou.

Publikace je svým rozsahem i zaměřením jediná svého druhu, a je určena jak laické, tak odborné veřejnosti. Zdravotnickému personálu a odborníkům totiž pomůže vyřešit otázky, na které při komunikaci s pacienty nemají čas nebo neznají odpověď.

Amelie zasílá tištěnou publikaci do 17 velkých onkologických klinik, 13 onkologických ambulancí a dále 12 dalším odborným pracovištím z řad psychologů a sociálních pracovníků a 30 partnerským neziskovým organizacím, které se zabývají problémy onkologicky nemocných.

Zároveň je ale dostupná online na stránkách Amelie, kde si lze projít jednotlivá témata nebo celou publikaci zdarma stáhnout v PDF formátu.

Amelie je jedinou organizací v České republice, která již více jak 12 let poskytuje psychosociální podporu onkologicky nemocným a jejich blízkým. Nabízí mimo jiné bezplatné odborné konzultace, skupinové aktivity. Provozuje také Linku Amelie a její dobrovolníky lze potkat na onkologických klinikách.

Reportáž ze společnosti Amelie pro čtenáře Inspirante právě připravujeme.

 

Foto: Amelie, z.s.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!