Slavní s handicapem: Zpěvačka Chilli z TLC se přiznala k alergii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Zpěvačka Chilli, vlastním jménem Rozonda Thomas, z americké r’n’b skupiny TLC se v rozhovoru pro britský časopis gal-dem přiznala k alergii na tabákový kouř. Rozhovor byl pořízen k příležitosti 25. výročí vydání alba CrazySexyCool.

„Nepařím – tedy, sem tam zajdu na večírek nebo něco podobného, ale pokud se tam má kouřit, nejdu tam – jsem na to alergická. Dráždí mě to v krku, ztrácím kvůli tomu hlas,“ vysvětlila spoluautorka písní Lovesick, Over Me a Scandalous.

Zpěvačka je známá svým zdravým životním stylem: cvičí, nejí vepřové a omezuje sladkosti. Jak uvedla pro server YouBeauty.com, jídlo, které si připravuje, nesmaží a její partner nesmí být kuřák. V rozhovoru pro server BlackDoctor.org dále uvedla, že se vyhýbá i jehněčímu a doma vaří zdravou afroamerickou kuchyni.

Chilli však není jediná členka ženské skupiny TLC, která má či měla zdravotní omezení nebo postižení – raperka Lisa Lopes, přezdívaná Left Eye, která zemřela při automobilové nehodě v Hondurasu v roce 2002, se potýkala se závislostí na alkoholu a nějakou dobu strávila v protialkoholní léčebně. Rok po její smrti vyšlo skupině album 3D, kam ještě stihla před svým úmrtím přispět. Poslední album skupiny, TLC, jež vyšlo v létě roku 2017, už ovšem písně s Left Eye neobsahovalo, pouze úryvek z rozhovoru, který poskytla roku 1995 televizní stanici MTV.

Skupina TLC vznikla v roce 1991 a kromě Chilli a Left Eye byla a je dodnes její členkou zpěvačka, producentka a písničkářka T-Boz, vlastním jménem Tionne Watkins. TLC prodalo za svou kariéru celosvětově více než 65 milionů alb. V roce 2020 se skupina objeví i v Evropě a vystoupí na Islandu a ve Velké Británii.

 

Foto: Wikimedia Commons / The Come Up Show from Canada [CC BY]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Ivana Recmanová

Ivana Recmanová

Pracuji v Reveniu jako redaktorka a zároveň působím na volné noze jako překladatelka, lektorka a mediální poradkyně. V letech 2018 - 2020 jsem byla členkou Poradního orgánu pro monitorování práv osob se zdravotním postižením zřízeném při úřadu veřejného ochránce práv. V minulosti jsem publikovala například v Deníku Referendum, Mladé frontě DNES, Alarmu nebo Novém prostoru. Jsem diagnostikovaná autistka. Ve volném čase se věnuji psaní poezie, cestování, hudbě a dobrovolnické činnosti pro Trans*parent a Amnesty International.

Další příspěvky autora