Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nadační fond Revenium, projekt Ruik.cz a fotbalový klub FC Slovan Liberec se společně s Milošem Bosančičem rozhodli podpořit chlapečka Liama, kterému byla v roce 2010 diagnostikována ALL – akutní lymfoblastická leukémie (akutní nádorové onemocnění krvetvorby), a to prostřednictvím sbírky Miloš Bosančič pro Liama.

Liam žije v Liberci, za jehož prvoligový klub Bosančič v letech 2009–2013 a 2016–2018 hrál. Tato sbírka proto vznikla z fotbalistovy iniciativy a za podpory jeho bývalého klubu.  Záštitu nad ní poskytl Nadační fond Revenium, který se dlouhodobě zabývá pomocí zdravotně znevýhodněným osobám. Za Revenium je patronkou sbírky Nikola Martinková, jež v minulosti s péčí o chlapce rodině pomáhala, a spolu s ní iniciátor Miloš Bosančič, kterého chlapcův příběh natolik zaujal, že se rozhodl rodině pomoci.

Liamovi se zákeřné nádorové onemocnění nakonec podařilo přemoci, během léčby však přišla další rána – nešťastnou náhodou vdechl tabletu – lék, který používal při své onkologické léčbě – a dusící se upadl do bezvědomí. Po týdenním udržování v kómatu se probudil s diagnózou afázie (ztráta řeči) a apraxie (ztráta kontrolovaného pohybu), s čímž se potýká dodnes.

Liam se narodil 11. června 2006 a do tří let prospíval jako každé zdravé dítě. Kvůli několika událostem však přišel o obyčejný život milionů dětí, které si ani neuvědomují, jaké štěstí vlastně mají. Letos v dubnu to bylo deset let, co se mu nadobro změnil – přesto on ani jeho rodina nic nevzdávají. Liam je krásný a šikovný kluk, který sice nedokáže nic říct, ale je z něj cítit, že všechno, co se kolem něj děje, vnímá. Jeho příběh je o neskutečné síle bojovat a žít.

Za měsíc oslaví 14. narozeniny – pojďme mu tedy přichystat krásný dárek a výtěžkem ze sbírky ulehčit život jemu i jeho mamince, která v této nelehké době stojí v první linii.

Jak můžete Liamovi pomoci?

Zašlete do 10. června 2020 libovolnou finanční částku na sbírkový účet NF Revenium: 115-8463270257/0100, a to pod variabilním symbolem 102020. Do poznámky uveďte město, ze kterého jste, a emailové spojení na vás.

Tímto darem pomůžete nejen Liamovi, ale také jeho mamince, která se o něj musí celodenně starat, a to i přesto, že je v rámci své práce zdravotní sestry každý den vystavena možné koronavirové infekci.

Proč chceme znát váš email? Po skončení sbírky vylosuje Liam s pomocí své maminky jednoho štědrého dárce, který dostane dres s podpisy všech hráčů FC Slovan Liberec.

A na co vybrané finanční prostředky poputují?

  • Nákup Peg Sonda Mick Key, která umožňuje přímý přístup do žaludku. Je malá, šetrná a mění se každé tři měsíce. Bohužel není hrazena pojišťovnou. Touto sondou je Liam několikrát denně krmen a je pro něj nezbytná.
  • Rehabilitace TheraSuit, která Liamovi velice prospívá a díky ní dělá velké pokroky.
  • Potřebné pomůcky, které nejsou hrazeny pojišťovnou.
  • Asistenční služby.

Foto: facebook.com/www.LiamMiddelkoop.cz/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!