Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

V pondělí 12. října od 16.30 se uskuteční 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Letos mimořádně online kvůli trvající pandemii. Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na inspo.cz a nadacevodafone.cz a jejich facebookových profilech. Diváci mohou vkládat svoje dotazy či komentáře už nyní na odkazu app.sli.do/event/wqbdz199 a v průběhu dvouhodinového vysílání na ně získají odpovědi.

Program moderovaný Markem Janáčem nabídne výběr z přednášek a představí se i technologické novinky a inovace. Aplikace Záchranka diváky seznámí s novou funkcí – přenosu videa z místa nehody na dispečink zdravotnické záchranné služby, která velmi usnadní komunikaci neslyšících v nouzi díky funkci chatu. Dále se představí technologie OrCam, jejíž výhody divákům přiblíží nevidomý uživatel, a v neposlední řadě dostane prostor i Tvoje Láska – seznamka nejen pro handicapované a mnohem víc.

„Pomocí online živého vysílání INSPO 2020 chceme ukázat, že videokonference sice přímý prožitek z osobního kontaktu plně nenahradí, ale na druhou stranu představují mnoho nových možností, především co do přístupnosti publika. Navazujeme tím na praktické ukázky používání ICT inovací pro zkvalitnění každodenního života nejen lidí s handicapem, ale i pro širokou veřejnost,“ uvedl Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone, která je už sedmým rokem generálním partnerem konference INSPO. 

Výhodou online přenosu je to, že jej může sledovat neomezený počet zájemců, kteří se hostů mohou přímo ptát prostřednictvím komentářů. Samozřejmostí bude zajištění maximální přístupnosti. Online vysílání nabídne i tlumočení do znakového jazyka a přepis pro neslyšící.

„Program vysílání bude velmi praktický, abychom předali co nejvíce zkušeností a poznatků z využívání novinek. Současně si vážíme toho, že naprostá většina účastníků si své vstupenky na březnový termín ponechala na následující rok a my se budeme těšit na viděnou nejen nyní 12. října online, ale snad i osobně příští rok v dubnu,“ konstatoval předseda BMI sdružení Jaroslav Winter, hlavní organizátor konference. Původní celodenní program letošního ročníku INSPO by se měl uskutečnit, pokud to epidemická situace dovolí, 10. dubna 2021 v Kongresovém centru Praha. 

Kompletní program a aktuality k letošnímu živému vysílání INSPO 2020 jsou zveřejněny na www.inspo.cz. Projekt, jehož jedním z mediálních partnerů je i magazín Inspirante.cz, je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení. Záštitu poskytli Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Zdroj: Helpnet.cz
Foto: archiv INSPO

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!