Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

V březnu roku 2018 byl spuštěn informační portál (nejen) o zdraví Medimerck.cz. Jedná se o českou mutaci, která vznikla v rámci globálního projektu společnosti Merck KGaA, Darmstadt. Česká verze však překonala všechna očekávání a již během prvního roku fungování bezkonkurenčně převálcovala v návštěvnosti ostatní země. Níže se můžete dočíst, na čem tento úspěch stojí a co vše vám může portál přinést.

Veřejná část Medimercku je přístupná bez nutnosti registrace. Jeho velkou předností je, že veškeré informace, které jsou zde uveřejňovány, vždy procházejí odborným posouzením a pocházejí z důvěryhodných zdrojů. Doporučují je tak i lékaři svým pacientům, aby si v klidu domova ke svému onemocnění dohledali vše potřebné. Z ordinace si totiž často odneseme jen zlomek informací, které se nám lékař snažil předat, anebo si v čase návštěvy neuvědomíme vše, na co bychom se jej měli či mohli zeptat.

Najdete zde srozumitelné informace především k těmto onemocněním:

Dozvíte se o nejčastějších příznacích, možnostech léčby a na koho se obrátit v případě podezření na některé z onemocnění. Navíc jsou na webu užitečné odkazy, edukační materiály a tipy na praktické aplikace.

Největším „hitem“ jsou jednoduché testy, které vám pomohou zjistit například to, jak velké je u vás riziko vzniku prediabetu či zda vaše příznaky mohou znamenat, že trpíte hypotyreózou, hypertyreózou, nebo u žen poruchou funkce štítné žlázy v těhotenství. Po vyhodnocení testů následují tipy, jak si zlepšit či udržet zdravý životní styl anebo doporučení, abyste své potíže nepodceňovali a upozornili na ně svého ošetřujícího lékaře.

V době vypuknutí pandemie COVID-19 se příspěvky Medimercku zaměřovaly i na toto téma. Pacienti si mohli stáhnout letáky (optimalizované i pro prohlížení na chytrých telefonech) s doporučeními na míru svému onemocnění. Vzhledem k nedostatku informací a obav v první vlně pandemie, zvláště u dlouhodobě nemocných, byly tyto letáky pro pacienty i lékaře velkým pomocníkem.

Společnost Merck je mnohaletým partnerem několika hojně navštěvovaných internetových stránek zabývajících se osvětou pacientů a pacientských organizací. I na ně je možno se z Medimercku prokliknout prostřednictvím odkazů.

Tematické okruhy jsou dány skladbou portfolia společnosti Merck, jelikož cílem webu je podělit se o kvalitní informace a znalosti, které v uvedených terapeutických oblastech tato společnost má. Ve veřejné části portálu tak nenajdete žádnou zmínku o jejích léčivých přípravcích (zcela v souladu s tím, co ukládá zákon o regulaci reklamy) a jediným smyslem je pouze a jen osvěta a pomoc pacientům.

Portál má také neveřejnou část, tzv. lékařskou. Ta je přístupná pouze po registraci a po ověření, že registrující se osoba je odborným pracovníkem působícím ve zdravotnictví. Tato část umožňuje lékařům snadný přístup k odborným materiálům, on-line konferencím a tréninkům a novinkám v rámci jejich specializace.

Medimerck.cz se neustále plní aktuálním obsahem a dále se rozvíjí – přesvědčte se!

Medimerck
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!