Mělník zahrál pro Bedřicha, který má díky štědrosti dárců elektrický vozík

Sečteno a podtrženo: 228 756 korun. Tolik vynesla první benefice s názvem Pomáhej: Mělník hraje pro Bédu pod hlavičkou Nadačního fondu Revenium, k níž dal nejen podnět náš kolega a Mělničák tělem i duší Tomáš Trejbal. Bedřich Marjánko má svůj vysněný elektrický vozík, ale to není všechno. Darované peníze pomohou ještě dvěma dalším lidem se zdravotním postižením.

Nadační fond Revenium společně s partnery a přáteli uspořádal v úterý 20. srpna na náměstí Míru v Mělníku benefiční koncert Pomáhej: MĚLNÍK HRAJE pro BEDŘICHA.

Bedřicha Marjánka zná celý Mělník. Je to člověk, který navzdory svému postižení podporuje kulturní život ve městě již od 80. let minulého století. Nyní je upoután na invalidní vozík a je plně odkázán na pomoc několika přátel. Bez jejich pomoci se nedostane mimo domov. Aby nemusel být odkázán pouze na pomoc bližních, potřeboval kvalitní elektrický vozík.

A díky štědrosti dárců už není elektrický vozík pouhým snem. Přímo na koncertě v Mělníku mohl Bedřich Marjanko přesednout z mechanického do elektrického vozíku, a pokud jste byli při tom nebo sledovali celou událost na Facebooku, nemohli jste si nevšimnout výrazu v jeho tváři. Mluvil za vše.

„Romain Rolland napsal knihu Dobrý člověk ještě žije. V mém krásném rodném městě jich žije spousta. I přes děsný počasí zaplnili náměstí a nebýt jeho vydláždění, tak by to byl takový malinkatý mělnický Woodstock. A tak si dovoluji citovat název písničky Karla Kryla, jehož věci zazněly i na této akci..DĚKUJI…,“ napsal po koncertě Bedřich Marjanko na svůj facebookový profil.

Na účtu Nadačního fondu Revenium se ve finále sešlo přesně 228 756 korun. Samotný vozík stál 92 588 korun, výroba triček Mělník hraje pro Bedřicha 12 732,83 koruny, placek 10 890 korun. „Takže pro Bedřicha Marjanka zbylo ještě neuvěřitelných 112 545,17 koruny. Béda se však rozhodl pomoci druhým. Chce, aby se získané peníze rozdělily mezi slečnu s nemocí motýlích křídel a mladého muže se stejnou nemocí, která postihla Bédu,“ uvedla předsedkyně Nadačního fondu Revenium Hana Potměšilová.

I když v úterý pršelo, měli pocit, že na mělnické náměstí Míru dorazila snad polovina města. Lidé společně ukázali, že se, pokud je třeba, dokážou semknout pro správnou věc. Bez ohledu na politické názory, věk nebo místo trvalého bydliště.

A kdo na koncertu vystoupil? Marián Kořínek ASPM, Marek Holý, Petr Baťa, Lenka Ducháčková a Pavel Kohn. Ivan Hlas, kterému nemoc ve finále nedovolila přijet, pozdravil všechny alespoň telefonicky. A náměstí mu to oplatilo potleskem.

A pokud jste na akci nebyli, tak jste přišli kromě vřelé atmosféry také o originální pivo z pivovaru Němý Medvěd, a to samozřejmě poctivou 11° Bedřich. Kávu vařil Sabri z Kafe Mělník, s dobrým jídlem dorazily mimo jiné holky z Nachleba a víno bylo samozřejmě mělnické.

Partnery benefiční akce byli Revenium, z. s., Český rozhlas, Mekuc, Technické služby města Mělníka, Patron Bohemia a všichni občané města Mělníka.

Poznámka: Níže si můžete prohlédnout nejen atmosféru celé akce, ale také podrobné vyúčtování. To abyste věděli, že ani jedna vaše darovaná koruna nepřišla nazmar! Podívat se můžete také na podrobné zpravodajství z celé akce v Události Mělník hraje pro Bedřicha.

Foto: archiv Mělník hraje pro Bédu

 


Vyúčtování akce

Kolik přišlo:

Pod V.S. 20082019 na účet: 170 556,-

Nebyl V.S., ale víme, že to bylo na akci:

Lenka Plaskúrová 400,-
Lenka Kotrbatá 500,-

Vybráno na akci a vloženo na účet: 30 900,-

Co přijde:

MEKUC (Městské kulturní centrum) 26 400,-

Celkem příjem: 228 756,-

Co se hradilo:

Výroba triček: 12 732,83,-
Vozíček: 92 588,-
Výroba placek: 10 890,-

Kolik zbývá k rozdání: 112 545,17,-

Podrobné informace najdete ve výpisech z účtu na webu Nadačního fondu Revenium.

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!