Online chat s Terezou Moravovou – kariérní a profesní poradna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hostem online chatu na stránkách Inspirante.cz byla v pátek 5. dubna od 13 do 14 hodin Tereza Moravová, která má na starosti kariérní a profesní poradnu.

A kdo je spolupracovnice Revenia Tereza Moravová?

V současné chvíli pracuji již pátým rokem v oblasti náboru nových zaměstnanců do firmy. Vystudovala jsem obor Andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a po zhoršení mého získaného postižení zraku jsem se rozhodla vystudovat také obor Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Protože jsem na vlastní kůži poznala, že situace osob se zdravotním postižením není v České republice stále utěšená, rozhodla jsem se aktivně této oblasti věnovat. Nejvíce mě baví oblast zaměstnávání osob se zdravotním postižením, protože si myslím, že oblast práce je podstatnou součástí našeho života. Dlouhodobě se proto věnuji edukaci zaměstnavatelů, jak mohou osoby se zdravotním postižením integrovat právě do svých řad.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Marie

Vystupovala jste na letošním INSPu, co vás ve vašem oboru zaujalo?

Tereza Moravová

Dobrý den,
ano, letošního Inspa jsem se účastnila, ale přiznám se, že jsem neměla příliš prostor vyslechnout všechny prezentace přispěvovatelů. Mám v plánu se s nimi ještě blíže seznámit. Obecně se mi líbí technologické projekty, které usnadňují běžný život (komunikace, sebeobsluha a další) specifickým potřebám daných cílových skupin. Skvělých nápadů je spoustu, ale problém často vidím s finanční injekcí pro tyto nápady. Z pohledu zaměstnávání se mi velice líbil projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, Návštěvy potmě. Tam spatřuji významnou společenskou přidanou hodnotu.

Anonymní

Co když velký zaměstnavatel nedeklaruje místo jako vhodné pro OZP? Má cenu se o něj ucházet, když si myslím, že vyhovuji požadavkům?

Tereza Moravová

Dobrý den,

určitě ano. A zvláště, když z Vašeho pohledu splňujete zadané požadavky. To, že v inzerci není zvýrazněno, že pozice je vhodná i pro OZP/OZZ neznamená, že by ji takový člověk nemohl vykonávat. Určitě bych se nebála posílat svoje životopisy i na místa, která nejsou specificky označena. Nic tím neztratíte, naopak můžete pouze získat. Minimálně Vám napíší, že upřednostnili někoho jiného.

Eva

Pracujete v Komerční bance. Má banka nějaký dlouhodobý plán (strategii) jak zvyšovat počet OZP kolegů?

Tereza Moravová

Dobrý den,

dnes tu nejsem za zástupce Komerční banky, ale za odborníka, který se věnuje problematice zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Nemohu proto v tomto směru přímo za banku vystupovat. Nicméně obecně mohu zmínit, že na zvyšování počtu kolegů se zdravotním postižením se neustále pracuje a hlavně díky osvětové komunikaci se daří počty navyšovat.

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!