Bezbranní lidé… To mi napsala naše šéfredaktorka v první reakci na tragický požár ve Vejprtech, kde v domově pro lidi s postižením zemřelo 19. ledna osm jeho obyvatel.

Skloňme se před majestátem smrti a v tichosti vzpomeňme na Petra, Miloslava, Zdeňka, Oldřicha, Vladimíra, Martina, Daniela a Romana.

Vzpomeňme na muže, kteří neměli lehký život a těžké to měli i v posledních chvílích na tomto světě.

A až je 7. února pohřbí, mluvme (a pišme) o systémových příčinách a udělejme společně vše pro to, aby se i ti nejbezbrannější mohli na nás a naše komunity spolehnout…

 

Foto: Pixabay

Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!