Britská módní značka přišla s kosmetickými pomůckami pro postižené

Britská značka Grace Beauty přišla v březnu tohoto roku s kompenzačními pomůckami, které pomůžou lidem se sníženou pohyblivostí rukou používat řasenku.

Britská značka Grace Beauty přišla v březnu tohoto roku s kompenzačními pomůckami, které pomůžou lidem se sníženou pohyblivostí rukou používat řasenku, informuje časopis Elle. Jedná se například o gumové balónky nebo úchopné kroužky v ceně 8 nebo 11 liber (v přepočtu 240 nebo 330 korun).

Na instagramovém účtu organizace tyto pomůcky lidé vítají.

„Často si musím otvírat řasenku zuby (pardon, zubaři!), protože mi nervosvalové onemocnění omezuje jemnou motoriku. Tyhle výrobky vypadají úžasně!“ píše například uživatelka @catladykristen.

 

foto: Brian Boulos from NYC, dostupné pod touto licencí: Attribution 2.0 Generic

Picture of Ivana Recmanová

Ivana Recmanová

Pracuji v Reveniu jako redaktorka a zároveň působím na volné noze jako překladatelka, lektorka a mediální poradkyně. V letech 2018 - 2020 jsem byla členkou Poradního orgánu pro monitorování práv osob se zdravotním postižením zřízeném při úřadu veřejného ochránce práv. V minulosti jsem publikovala například v Deníku Referendum, Mladé frontě DNES, Alarmu nebo Novém prostoru. Jsem diagnostikovaná autistka. Ve volném čase se věnuji psaní poezie, cestování, hudbě a dobrovolnické činnosti pro Trans*parent a Amnesty International.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ