Čelovky nasadit! V Praze se konal Noční běh pro Světlušku

Běžci v Praze podpořili lidi se zrakovým postižením na Nočním běhu pro Světlušku ve Stromovce. Přihlásilo se přes dva tisíce lidí včetně 60 závodníků se zrakovým handicapem, kteří běželi s traséry. Zájemci se mohli registrovat až do startu. Poplatek 500 korun půjde na konto projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška.

Do charitativní akce, která letos proběhla už v Plzni a Ostravě a v dubnu a květnu se Noční běh pro Světlušku bude konat ještě v Brně, Olomouci a Jihlavě, se i tentokrát zapojili také lidé se zrakovým postižením za doprovodu trasérů. Letos se jich přihlásilo šedesát.

„V Praze na našem Běhu pro Světlušku s námi běhá vůbec nejvíc nevidomých a slabozrakých běžců ze všech měst. Je to dané i tím, že v Praze je největší síť poskytovatelů služeb zrakově postižených,“ říká ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

Motto letošního ročníku „Skoč na Noční běh pro Světlušku“ podle Drastichové platilo i pro doprovodný program, který byl pro návštěvníky připravený v areálu pražského Výstaviště.

Letos se v tradičních jarních termínech koná už 11. ročník této charitativní akce, předchozích deset let vyneslo na pomoc nevidomým ohromující částku 20,6 milionu korun.

Zdroj: irozhlas.cz

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!