Hned tři tematické soutěže nabízí dětem i dospělým vzdělávací portál Svět energie pro zpestření současné situace.
Zatímco předškoláci se vyřádí výtvarně, žáci základních a středních škol i široká veřejnost mohou změřit síly ve znalostním kvízu nebo při hře na dispečera energetické soustavy. Nálož zábavy připravil web u příležitosti svých čtvrtých narozenin. Současně prošel výraznou grafickou a obsahovou úpravou.
Motivovat děti k učení je každým dalším dnem, kdy zůstávají zavřené školy, těžší. Přes zábavu a hry se na to rozhodl jít vzdělávací portál ČEZ Svět energie. Pro všechny věkové kategorie včetně dospělých připravil několik soutěží, které nenásilnou formou představí tajuplný svět energetiky, pobaví a nabídnou pěkné ceny. Soutěže jsou vhodné i jako zpestření on-line výuky.
Pro děti předškolního věku je připravena kreativní soutěž na téma čistá energie. Autoři nejhezčích výtvorů získají stavebnice Lego, na další čekají výtvarné potřeby. Starší děti, ale i dospělí si mohou zahrát zbrusu novou hru Enermix, kde v roli dispečera řídí energetickou soustavu: nakupují a zapojují výrobní zdroje, aby virtuální městečko mělo neustále dostatek elektřiny. Soutěží proti ostatním hráčům, na ty nejúspěšnější opět čekají oblíbené dánské kostičky a série hlavolamů. Trojici soutěží doplňuje série znalostních energetických kvízů pro tři věkové kategorie (základní škola, střední škola, široká veřejnost) o 100 naučně-populárních knih.
„Skupina ČEZ se problematice technického vzdělávání věnuje více než čtvrt století. Dnešní děti jsou doma v prostředí on-line, proto rozvíjíme Svět energie, kde najdou vše o energetice ve formě, které rozumějí,“ říká vedoucí komunikace ČEZ Ladislav Kříž.
Nejrozsáhlejší portál na české webové scéně věnovaný všemu kolem energie a energetiky získal nový kabát a řadu obsahových rozšíření. Například všechny 3D modely energetických zdrojů jsou k dispozici také ve formě encyklopedických textů a obrázků. Pro nejmenší vznikla sekce interaktivních her. Multimediální studnice informací nabízí zábavu také ve formě videí, aplikací, 3D modelů, komiksů nebo oblíbené fyzikální poradny.
Zdroj, foto: ČEZ
Čtěte také: