Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Tereza Schillerová, autorka knih Deník raka a Deník raka 2, se pustila do beletrie. Před pár týdny vydala Princeznu Psycho. Jestli je vám 40+, bude se vám zaručeně líbit. A jestli není, tak zřejmě taky.

Hlavní hrdinkou románu o vztazích a osobní krizi je Jolana. Matka dvou synů se náhle ocitá sama. Manžel odchází za mladší ženou a ona je nucená dost věcí přehodnotit.

Začíná se hledat. Potýká se i se závislostmi, nejen na alkoholu, ale také na lásce a lidech.

Nakonec odejde i ze zaměstnání, které ji nebaví. Začne žít nový život.

Přestává jít proti sobě, plní si touhy a sny. Dochází jí, že jen těžko vás mohou mít rádi druzí, když nemáte rádi sami sebe.

Svoboda je sladká, ona ani její okolí se nestačí divit. Poznává nové muže. Poznává, jaká tajemství sexu jí dosud byla odepřena. Poznává osudy lidí kolem sebe a svou nově nabytou vitalitou jim dodává chuť do života.

I když ona sama nikdy hospitalizovaná na psychiatrii neskončí (za svou lékařkou chodí jen na kontroly), několik postav knihy takovou zkušenost má…

Název knihy odkazuje k Psyché, která je v řecké mytologii perzonifikací lidské duše; zpodobňována bývá jako dívka s motýlími křídly.

O autorce

První dvě knihy napsala Tereza Schillerová o tom, jaké bylo onemocnět rakovinou. V knihách a také na facebooku  a na blogu zachytila obavy, nejistoty, vnitřní rozpolcenost, deprese i přehodnocování vztahů. Mluví upřímně a otevřeně, s vůlí jít dál, nevzdávat se a najít smysl života. Nemoc jí vzala iluze, ale také ji naučila neodkládat nic na „vhodný okamžik“. Našla sílu pro důležitá rozhodnutí a plní si sny.

 

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!