Stan proti melanomu: nechte si zkontrolovat znaménka

Konec dubna je už po osmnácté ve znamení prevence rakoviny kůže. Na exponovaných místech velkých českých měst opět bude možnost si nechat bez objednání odborně vyšetřit znaménka a změny na kůži, bezbolestně a během pár minut. Stačí přijít 22. a 23. dubna na Václavské náměstí v Praze, 29. dubna na náměstí Svobody v Brně nebo 30. dubna do Shopping parku AVION v Ostravě, vždy od 10 do 18 hodin.

Včasná diagnostika může prokazatelně zachránit život a předejít mnoha zbytečným komplikacím, melanom je v tuto chvíli šestým nejčastějším nádorem v tuzemsku a jeho výskyt je bohužel dlouhodobě na vzestupu. Nechat se vyšetřit by přitom mělo být stejně samozřejmé jako o pokožku správně pečovat, nevystavovat se bez ochrany UV záření a vyhýbat se nadměrnému slunění. 

Stan proti melanomu je pro všechny, nicméně navštívit by ho měli zejména lidé s nízkým fototypem (plavovlasí a rusovlasí se světlou pletí, lidé, co se snadno spálí), lidé s hodně mateřskými znamínky a pigmentovými skvrnami a ti, co mají rakovinu kůže v rodině. Přijít by také rozhodně měli lidé s novými a měnícími se znaménky a nehojícími se vřídky na kůži. V minulých ročnících prošlo Stany proti melanomu více než 60 tisíc lidí a bylo diagnostikováno přes 800 melanomů. Více na denmelanomu.cz.

Foto: denmelanomu.cz

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ