Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Bývalý jezdec formule 1 Alex Zanardi, který odjel 41 Velkých cen za týmy Jordan, Minardi, Lotus a Williams, se po červnové těžké nehodě na handbiku podrobil už páté operaci. Tentokrát mu lékaři na milánské klinice provedli další rekonstrukci poškozeného obličeje. Podle prohlášení nemocnice dělá třiapadesátiletý Ital při léčbě znatelné pokroky, jež byly patrné i po předchozí operaci.

Zanardi je na klinice San Raffaele už dva měsíce. Předtím byl v neurorehabilitačním centru v Costa Masnaga, kde však pobyl pouhé tři dny, než se koncem července jeho stav zhoršil.

Čtyřnásobný paralympijský vítěz na handbiku z her v Londýně 2012 a Riu 2016, který v roce 2001 přišel o obě nohy po havárii v automobilovém závodě, utrpěl vážné zranění hlavy a mnohočetné fraktury kostí v obličeji při nehodě nedaleko Pienzy 19. června. Po havárii byl hospitalizován v nemocnici v Sieně, kde podstoupil tři operace hlavy včetně pětihodinové rekonstrukce obličeje.

Při červnovém štafetovém závodě ztratil Zanardi kontrolu nad handbikem a bočně narazil do protijedoucího vozu.

Zdroj: ČTK
Foto: Wikimedia Commons / Brunhild Media / CC BY-SA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Luděk Čermák

Luděk Čermák

Mám moc rád své dvě už dospělé dcery, cesty, jež jsou mi cílem, kavárnu, a to nejen tu pražskou, magické Led Zeppelin, Liverpool FC, s nímž mě srdce pojí bezmála 40 let a jehož hymnou je chorál Nikdy nepůjdeš sám. Editování sportovní rubriky MF DNES mě už přivedlo na olympijské hry, Premier League, NHL, Tour de France, Wimbledon i Velkou pardubickou. Pomáhám na svět také dobrým knihám nakladatelství Prostor. Po těžkých depresích mi zůstala akrální plegie, poznal jsem však Centrum Paraple, kde mě postavili na nohy. Do Inspirante jsem přibyl v srpnu 2019 a čtu, edituju, píšu, analyzuju, někdy až moc…

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!