Společný projekt ŠKODA AUTO a Konta Bariéry opět podpoří mobilitu osob s handicapem. Z grantového programu ŠKODA Neřídit mohou žadatelé i letos čerpat příspěvek až do výše 15 tisíc korun na absolvování autoškoly. Uzávěrka žádostí je 15. dubna.

Od začátku grantového programu ŠKODA Neřídit na podzim 2018 už bylo rozděleno 630 tisíc korun mezi 50 žadatelů. Další si mohou o podporu požádat tentokrát. Tento grantový program je určen pro tělesně postižené s průkazem ZTP nebo ZTP/P, kteří dosud nejsou držiteli řidičského průkazu, jejichž handicap však umožňuje řídit osobní automobil. Finanční příspěvek na absolvování autoškoly obdrží žadatelé, kteří zašlou přihlášku a budou vybráni komisí složenou ze zástupců ŠKODA AUTO a Konta Bariéry.

„Mobilita patří k největším bariérám, s níž se lidé s handicapem potýkají. Získání řidičského průkazu je proto pro ně velmi důležité, pomáhá jim k samostatnosti. Proto mám z našeho společného projektu velkou radost,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Vyplňte žádost (ke stažení zde) a souhlas se zpracováním osobních údajů (ke stažení zde). Oba dokumenty zašlete spolu s přílohami do 15. dubna na adresu skoda-neridit@bariery.cz nebo poštou na adresu Konto Bariéry, Melantrichova 5, 110 00 Praha. Vyjádření k žádosti uchazeči obdrží po 25. dubnu.

Co se stane, když řidičský průkaz získám? Můžu získat další příspěvek na nákup a úpravu vozu?
Mimo státních příspěvků máte jako každý držitel průkazu ZTP a ZTP/P automaticky nárok na zvýhodněný nákup nového vozu Škoda. Obraťte se na centra ŠKODA Handy, kde vám pomohou nejen s výběrem a optimální úpravou vašeho vozu, s žádostí o státní příspěvek, s překlenutím DPH, ale také se zajištěním výhodného financování a pojištění. U vybraných obchodníků ŠKODA Handy si můžete zapůjčit vůz s úpravou pro ruční řízení.

Více informací:
https://www.kontobariery.cz/Projekty/Firemni-fondy/Skoda-Neridit
https://www.skoda-auto.cz/o-nas/skoda-neridit

Foto: Pixabay

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!