Oslavte Světový den přístupnosti

Ve čtvrtek 27. května bude v 16.00 živým přenosem zahájena plenární sekce jarní Agory 2021, tedy unikátní vzdělávací akce zaměřené na využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením.

Na plenární sekci navážou v následujících dnech a týdnech další online aktivity – připravují se tutoriály, online workshopy a diskusní setkání. Informace budou postupně zveřejňovány na webu Agory, Poslepu.cz, Pélionu a sociálních sítích. Zájemci na Agoru přicházejí seznámit se s novinkami v oblasti speciální výpočetní techniky, vyměnit si zkušenosti a prakticky se procvičit v dovednostech v práci s informačními a komunikačními technologiemi pomocí odečítacího nebo zvětšovacího programu, jež jim mohou pomoci překonávat bariéry při studiu, zaměstnání i v běžném životě.

Pořadatelem akce je od roku 2015 Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás z Masarykovy univerzity v Brně za podpory společnosti Deloitte, Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a dalších partnerů. Program dvouhodinové plenární sekce bude vypadat následovně:

  • Karthik Kannan, Envision: Poslechni si to, co chceš vidět – s aplikací a brýlemi Envision
  • Tomáš Hrdinka, Spektra, v.d.n.: Pokročilá práce se ZoomTextem
  • Michal Jelínek: Jak číst knihy efektivně – práce v programu WinMenu 2 Beletrik pro mladší a pokročilé
  • Markéta Outratová, Transkript online, s.r.o.: Psaní Hravě – online aplikace pro výuku psaní na klávesnici přístupná žákům se zrakovým postižením
  • Petr Dušek: Vzdělávací nejen hmatové sady s pomocí 3D tisku
  • Gabriela Drastichová, Nadační fond Českého rozhlasu: Půjčovna kompenzačních pomůcek a sportovního vybavení
  • Roman Kabelka, Josef Konečný: Eureka A4 – fenomén své doby

Živý přenos v češtině lze sledovat na facebookové stránce Střediska Teiresiás, simultánně tlumočenou verzi do angličtiny pak na YouTube kanálu Střediska Teiresiás.

Zdroj: poslepu.cz
Foto: Pixabay

Světový den přístupnosti
Agora je už posedmé součástí série akcí kolem Světového dne přístupnosti. Jeho smyslem je motivovat veřejnost k diskusím, přemýšlení a chuti dozvědět se něco o přístupnosti webu, software či mobilních aplikací a potřebách uživatelů s nejrůznějším postižením.

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!