Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

V pražských Nových Butovicích bylo otevřeno nové diagnostické centrum. Patří pod Nemocnici Hořovice, jež je součástí zdravotnického holdingu AKESO. Věnovat se bude zejména péči o matky, děti a dospívající, k dispozici budou i vybrané služby pro dospělé. Všechna zařízení v portfoliu řeckého majitele Sotiriose Zavalianise sázejí kromě odbornosti a komplexní péče také na individuální přístup a vstřícnost.

„Jako jediní v době pandemie koronaviru otevíráme nové zdravotnické zařízení,“ zdůraznil Sotirios Zavalianis. „Budou zde špičkoví odborníci z Nemocnice Hořovice, kteří poskytnou kvalitní diagnostickou a zdravotní péči. Pokud pacienti po návštěvě našeho centra budou potřebovat navazující péči, jsou ji připravené poskytnout jak Nemocnice Hořovice, tak Rehabilitační nemocnice Beroun.“

Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice bude poskytovat péči praktického pediatra a další v ordinacích dětské pneumologie a alergologie, dětské ortopedie, dětské gynekologie a dětské neurologie. Bude zde fungovat také urologická poradna a poradna pro výživu a dětské hemangiomy. Centrum je připraveno zajistit zdravotní péči i pro dospělé klienty, a to v oblastech revmatologie a gynekologie.

V rámci centra bylo vybudováno jedno z nejmodernějších pracovišť radiodiagnostiky ve střední Evropě, vybavené mimo jiné magnetickou rezonancí Siemens Magnetom Vida. Jde o zařízení s vysoce kvalitním digitálním záznamem tkáně, umožňující lékařským specialistům přístup ke komplikovaným vyšetřením, jež by jinak museli pacienti podstupovat invazivně.

„Máme i speciální brýle, které klientovi promítají během vyšetření vybrané audiovizuální programy. To ocení zejména pacienti trpící strachem z uzavřených prostor či děti, jimž projekce pomůže překonat obavy z vyšetření,“ řekl ředitel centra Pavel Scholz.

Moderní a špičkově vybavené prostředí nabídne také dva dětské koutky. Rodiče s dětmi mají možnost centrum kdykoliv navštívit, setkat se s jeho pracovníky a poté se teprve rozhodnout pro jakékoliv vyšetření.

Zdroj: www.nemocnice-horovice.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!