V sobotu 25. května se už po čtyřiadvacáté uskuteční sportovně-společenský Běh pro Paraple. Letos navíc s nádechem oslav třicátého výročí této organizace. Tradiční akce opět nabídne v pražském Malešickém parku bohatý program pro celou rodinu, včetně závodů na stometrové trati. Výtěžek ze vstupného podpoří činnost Centra Paraple a lidi, kteří se po poranění míchy ocitli na vozíku.

Běh pro Paraple založil textař, spisovatel a novinář Michal Horáček. Koná se každoročně od roku 2000 na podporu lidí, kteří sami běžet nemohou. Ani letos nebude akce jen o výkonech, ale především o čase stráveném s rodinou a přáteli, o radosti, setkání a pomoci. Zahájí ji jeden ze zakladatelů Centra Paraple Zdeněk Svěrák společně s jeho ředitelem Davidem Lukešem. Vyhraďte si čas od 13 do 19 hodin. 

„Centrum Paraple má letos třicáté výročí. Oslavme ho společným setkáním na Běhu pro Paraple, kde nebude chybět nic, na co jsou jeho návštěvníci zvyklí. Velmi si vážíme stálé podpory veřejnosti. Běh pro Paraple je jedna z akcí, kterou chceme také říct: Děkujeme, že vás máme, bez vás by to nešlo,“ uvádí David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Účastníci se kromě stometrových běhů, které je možné zdolat volným stylem, a podruhé i orientačního běhu mohou těšit na hudební vystoupení Báry Polákové či slovenského hudebníka Juraje Hnilici. Bubenickou show v rytmu samby předvede skupina Batala Praha. Pestrý program je připraven také pro děti. Kromě závodění si mohou užít divadelní představení, kreativní dílničky, skákací hrad, dopravní hřiště, malování na obličej či soutěž o ceny. K pomazlení (nejen pro děti) budou připraveni canisterapeutičtí psi.

Uskuteční se rovněž vyhlášení vítězů hlavních kategorií květnové pohybové výzvy, jíž byl Virtuální běh pro Paraple. Na akci nebudou chybět ani známé osobnosti, například fotbalisté Slavie. Výtěžek ze vstupného (100 Kč) a prodeje merchandisingu půjde na dofinancování hlavní služby Centra Paraple, pobytové sociální rehabilitace. Ta je komplexně propracovaným systémem péče, pomoci a podpory, který klientům s poškozenou míchou poskytuje odborný tým centra a umožňuje jim návrat do běžného života.

Zdroj a foto: paraple.cz

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ