První webinář Evropské rady autistů již tuto sobotu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Evropská rada autistů (zkráceně EUCAP) pořádá 13. června svůj historicky první webinář. Vystoupí zde autistické organizace z různých zemí napříč Evropou a i Česko bude mít své zastoupení.

Webinář proběhne v angličtině a je otevřen všem účastníkům, kteří se včas zaregistrují (podrobnosti viz níže). Mezi vystupujícími budou delegáti například z Finska, Malty, Velké Británie a České republiky. Tu bude reprezentovat Michal Roškaňuk ze spolku Adventor, který v Praze provozuje komunitní centrum KOPEC.

Tato událost je příležitostí pro vystupující, aby se dozvěděli o sobě navzájem a posílili vztahy mezi sebou a zároveň aby se zde pochlubili se svými úspěchy širší veřejnosti, stojí na stránkách události.

Registrace je zcela zdarma a je určena jak lidem v autistickém spektru, tak těm, kteří je podporují. Uzávěrka je 12. června. Podrobnosti lze najít na stránce https://eucap.eu/webinar-2020/.

EUCAP je zastřešující organizace sdružující evropské organizace vedené lidmi na autistickém spektru. Byla založena roku 2019 a v současné době sdružuje více než 2000 členů na autistickém spektru.

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Ivana Recmanová

Ivana Recmanová

Pracuji v Reveniu jako redaktorka a zároveň působím na volné noze jako překladatelka, lektorka a mediální poradkyně. V letech 2018 - 2020 jsem byla členkou Poradního orgánu pro monitorování práv osob se zdravotním postižením zřízeném při úřadu veřejného ochránce práv. V minulosti jsem publikovala například v Deníku Referendum, Mladé frontě DNES, Alarmu nebo Novém prostoru. Jsem diagnostikovaná autistka. Ve volném čase se věnuji psaní poezie, cestování, hudbě a dobrovolnické činnosti pro Trans*parent a Amnesty International.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!