Roztroušená skleróza – mýty a skutečnosti

V úterý 18. 9. 2018 od 16:00 hodin máte možnost navštívit veřejnou popularizační přednášku o roztroušené skleróze (chronickém zánětlivém onemocnění centrálního nervového systému), která se bude konat na půdě Akademie věd České republiky v Praze (Národní 3).

O nejčastějších mýtech i o novinkách nejen v léčbě tohoto autoimunitního onemocnění, které nemá nic společného se zapomnětlivostí, bude přednášet Prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, CSc., vedoucí lékařka Centra pro demyelinizační onemocnění (RS Centrum) Neurologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Přednášku Roztroušená skleróza – mýty a skutečnosti pořádá Učená společnost České republiky, jejíž členkou přednášející je.

Zájemci o účast se mohou ve stanovený den a čas dostavit bez předchozí registrace do budovy Akademie věd České republiky (místnost 206). Vstup je bezplatný.

Další informace jsou dostupné například v události na Facebooku a také na www.aktivnizivot.cz.

Původní pozvánka ke stažení je k dispozici zde.

 

Foto: Pixabay

Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!