V úterý odstartoval 10. ročník podpory onkologicky nemocných a  jejich blízkých. Po celý březen Tulipánový měsíc přivolává s jarem i naději. Mění onkologie, nabízí akce, zapojení, informace a radost. Zapojit se může každý, kdo není lhostejný. Přidáte se i vy?

Nezisková organizace Amelie, z.s., která nabízí odbornou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým, jako každý březen spouští lavinu podpory pro onkologicky nemocné i jejich blízké v nemocnicích i doma. Všichni si zaslouží zájem a vědomí, že v nemoci nejsou sami. I proto jim Amelie, její spolupracovníci a hlavně dobrovolníci nabízejí spoustu aktivit.

Mezi nimi jsou vycházky, workshopy nebo on-line přednášky pro každého. Po celý březen jsou vyzdobena obrázky dětí i dospělých onkologická oddělení mnoha nemocnic po celé republice. Lidé připravili obrázky a výrobky, kterými posílají nemocným vzkaz podpory a naděje. Mohou se také zapojit do benefičních akcí na podporu bezplatných služeb psychologů a sociálních pracovníků – třeba koupí tulipánů on-line.

„Strach z nemoci, dlouhodobá izolace, obavy z budoucnosti – to vše přináší onkologicky nemocným a jejich blízkým do života velký stres. V Amelii se jim v březnu snažíme zpříjemnit prostředí onkologických ambulancí, oddělení i čekáren a poslat jim vzkaz, že na svou nemoc nejsou sami,“ říká Mgr. Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.  

Chcete se zapojit také? Pošlete vzkaz tomu, o kom víte, že je onkologicky nemocný nebo má blízkého takto nemocného. Pošlete vzkaz, že na ně myslíte, že jste s nimi. Pošlete naději.

Zdroj: Amelie, z.s.

Amelie se již od roku 2006 věnuje psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Vizí Amelie je, aby rakovina byla vnímána „jen“ jako součást života, a své poslání vidí v tom, že pomáhá žít život s rakovinou. Více informací o publikacích a neziskové organizaci Amelie, z.s., lze nalézt na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz.

Logo amelie
Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ