Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Poslední srpnovou neděli se na psí louce v Nehvizdech uskutečnil čtvrtý ročník Nehvizdské voříškiády. Tak jako předešlé ročníky byl i tenhle charitativní akcí na podporu nadačního fondu Mathilda, jehož posláním je podpora smysluplných projektů, které pomáhají lidem s těžkým zrakovým postižením.

Soutěžit letos přijelo šedesát psů a všichni se zúčastnili soutěže krásy. Porota ve složení herečka Eliška Hanušová, herec Matyáš Valenta a za hlavního sponzora chovatelské potřeby Hagar paní Irena Vojtíšková se snažila spravedlivě rozhodnout. Pak většina psů s majiteli předvedla své dovednosti v soutěži Pes šikula a na čas proběhli překážkovou dráhu.

Pro účastníky i diváky byl připraven bohatý doprovodný program. Během dopoledne byla možnost vyzkoušet si pocit nevidomého, když je veden asistenčním psem. Hana Jasenovcová se svým týmem předvedla připravenost těchto psů na jejich budoucí práci. Následovala ukázka psích sportů jako dogfrisbee, dog dancing a výcvik služebních a civilních obran.

Na pozemku bylo možné zakoupit různý sortiment pro psy od společností Lucy & Yv, Crazy Snacks, MyDr.Dog, Dočasky DD a útulek Dogsy, který přivezl ukázat i dva pejsky k adopci.

Tak jako každý ročník i letos hudební doprovod celé akce obstaral Pavel Šebesta – DJ Scherif a moderování se opět skvěle ujala herečka Eva Sýkorová. Stánek s občerstvením nabízel mnoho dobrot a kousek od něj bylo zbudováno zastřešené posezení, které poskytovalo stín a zároveň byl odtud dobrý výhled na soutěžící psy.

Už druhý rok se konala tombola. Letos byla díky štědrosti sponzorů bohatší než loni a připravených čtyři sta lístků se rychle prodalo. Za celý den pršelo jen jednou, a to zrovna v čase losování tomboly, ale nikoho to neodradilo a všechny ceny se podařilo rozdat. Celý výtěžek z prodeje lístků byl poukázán nadačnímu fondu Mathilda.

Letos na psím hřišti zbudovala obec Nehvizdy hezký přístřešek, který byl využit při voříškiádě jako stánek pořadatelů. Celoročně teď bude sloužit všem občanům, kteří na pozemek chodí se svým psem a také pro cvičení se psy, jež už několik měsíců v Nehvizdech funguje. Informace o výcviku naleznete vyvěšené v „boudě“ na psí louce, nebo na facebooku (cvičení s MIOU).

Tato charitativní akce by se nemohla uskutečnit, kdyby nebylo obrovské finanční i materiální podpory všech sponzorů (hlavní sponzor chovatelské potřeby Hagar, městys Nehvizdy, Jiří Glat, který zapůjčil nákladní vůz, restaurace „Na Nové“, odpadové hospodářství AVE CZ, JK animals a také Dogmont, Lucy & Yv, Eco wash Viteo, Artepwest, Super Zoo, 4Dox, Nuzest, Kerásek, Crazy Snacks, MyDr.Dog, Jopooblečení, RoalDog, R-caffe, Apollo, Michaela Mikušová Make-up artist stylist). Všem moc děkujeme a doufáme, že spolu budeme rozdávat radost i na další Nehvizdské voříškiádě.

Foto: archiv Nehvizdské voříškiády

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!