Zapojte se do výzkumu

Milí čtenáři, obracíme se na vás s prosbou.

Naše kolegyně Tereza Moravová v současné době studuje doktorandský obor Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V rámci své disertace připravila výzkumné šetření, které je zaměřeno na hodnotovou orientaci mladých lidí se zdravotním postižením k práci.

Tereza se dlouhodobě věnuje osvětě v oblasti zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Sama patří do skupiny lidí s těžkým zrakovým postižením. Propaguje heslo: „Každá pracovní pozice je vhodná pro člověka se zdravotním postižením. Záleží pouze na typu a druhu zdravotního postižení.“ 

Pro svůj výzkum hledá občany se zdravotním postižením, kteří splňují následující kritéria:

  • Věk 18–35 let
  • Ekonomická aktivita, případně aktivní hledání zaměstnání
  • Zdravotní postižení (nemusíte mít přiznanou invaliditu, stačí vaše subjektivní vnímání nepříznivého zdravotního stavu)

Jestliže tato kritéria splňujete, vyplňte jednoduchý dotazník připravený na následujícím odkazu.

Lidé se zrakovým postižením mohou využít odkaz na MS Forms pod tímto odkazem. Dotazník je zcela anonymní a data budou využita pouze pro účely disertační práce. Do 15 minut byste měli mít určitě hotovo.

Děkujeme za vaši podporu!

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!