#2 „Máte roztroušenou sklerózu…“ #JsemIronman

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

prvním díle tohoto exkluzivního seriálu, při jehož čtení nezemře ani jedno koťátko, jste se dozvěděli, že máte cvičit, kalit a dávat si absinth s tatarkou. V druhém díle si tuto plejádu užitečných rad rozšíříme.

1) Zasmějte se sami sobě

Třeba nám, pánům, se s RS dějí vážně ftipné věci. Jdeme se vylulat a na záchodě strávíme další půlhodinu, jelikož se snažíme přemluvit své drahé potrubí, aby alespoň trošku fungovalo. Často také disponujeme částečně nefunkčními bambitkami, což z nás dělá smutné (nikoliv slušné) lidi. (POZOR! O částečné nefunkčnosti svojí bambitky se autor vyjadřuje veřejně vůbec poprvé, takže by se mělo narodit koťátko a vám by měla ukápnout slzička.) O ženských problémech tolik nevím, ale vzhledem k tomu, že nepotřebují bambitky, tak to musí bejt v poho. Ne vážně, vím, že to zní přezíravě, ale ať se vám děje cokoliv, máte pouze dvě možnosti: buď na sebe převrhnout kbelík plnej chřestýšů a doufat v brzkou smrt, nebo se sami sobě zasmát.

2) Mluvte o tom…

Je spousta věcí, co nechcete rozmazávat, viz nefunkční bambitky… Ale stejně: každej problém se zmenší tím, že ho verbalizujete. Přestane mít povahu strašáka schovanýho ve skříni a tím se zmenší. Vážně!

3) Ale nemluvte o tom furt…!!!

Oukej, já vim, pomáhá to, ale vážně chcete, aby se seance s vašima kámošema proměnily na nějakou vykentauřenou psychologickou poradnu? Ne, to nechcete! A pokud jo, tak jste sadisti a převrhněte na sebe ten kbelík plnej chřestýšů!

4) Dělejte si hezky

Při těchto slovech se možná někomu z vás asociuje obtloustlý plešatý padesátník, kterak si punčoškami šestileté holčičky otírá intimní partie, ale to tentokrát úplně nemyslím… Prostě jezte, co vám chutná, pijte, co vám šmakuje a dělejte, co vás baví. A dělejte všechno, co chcete. Život nemá smysl, ale stejně stojí za to ho prozkoumat.

5) …

Důležitá informace závěrem: případně jsou i jiné způsoby sebevraždy než využití kbelíku s chřestýši, ale přišlo mi to stylový.

 

Foto: pexels.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marek Blažíček

Marek Blažíček

Roztroušenou sklerózu mu sice diagnostikovali před nedávnem, ve dvaadvaceti, ale když si Marek Blažíček vzpomene na zážitky z dětství, má pocit, že si s RS tyká už déle. Bere to s humorem, (vždyť #JsemIronman), a protože studuje Tvorbu textu a scénáře na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka, jeho texty najdete také na Aktivnizivot.cz

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!