Inspirante s vůní kávy – Naše kavárna

Výjimečný záměr, poslání lidskosti, pohoda a nešizené jídlo a pití – to je Naše kavárna. Součást rozlehlého areálu Thomayerovy nemocnice v Krči v Praze 4. Kavárna, která vám zpříjemní den a navíc dá práci a zlepší život mnohým dalším, především osobám se zdravotním handicapem. Pojďme dál…

Odpočinout si a doplnit energii

Vzdušný, světlý a bezbariérový prostor je laděn do uklidňujících hnědých, vínových a krémových tónů. Prostorné stoly a měkce polstrované židle jsou zárukou příjemného posezení. Děti si mohou hrát v koutku pro ně určeném. Knihovnička nabízí rozmanité žánry a četbu pro všechny věkové kategorie. Knihy si sem mohou chodit půjčovat také pacienti z lůžkových oddělení a zpříjemnit si tak hospitalizaci. Kavárna je vyzdobena černobílými fotografiemi z historie Thomayerovy nemocnice a v současné době také originálními keramickými předměty nevidomých umělců.

Dáváte-li přednost venkovnímu posezení, nechybí letní zahrádka. Potřebujete-li být online, Wi-fi je k dispozici zdarma.

Obsluha zde není pouhým personálem. Vstřícnost, zájem o pohodlí a spokojenost hostů skutečně neskrývá. A je znát, že lidem zde na kavárně a její pověsti opravdu záleží.

Nápoje a ostatní občerstvení dostanete čerstvé a osvěžující. A navrch milý úsměv.

Dopřát si kvalitu

Na kvalitě podávané kávy si zde zakládají a připravují ji na profesionální úrovni. Dodavatelem kávy je společnost mamacoffee, držitel certifikace Fair Trade.  A tak baristky dobře vědí, od jakých pěstitelů a z jaké pražírny se káva dostává hostům do šálku a k jejich čichovým a chuťovým buňkám. Vámi zvolený druh si můžete odnést také s sebou, například ve vlastním hrnečku, a nechat si jej připravit i v bezkofeinové variantě. K objednávce kávy automaticky obdržíte sklenku vody, což ještě ani dnes není samozřejmostí všude.

Volíte-li raději jiný šálek, než ten kávový, nezůstanete ochuzeni. Domácí čerstvé čaje a limonády, horká čokoláda, horké ovocné nápoje se skořicí a hřebíčkem, mléčné koktejly a smoothies…

Hlad a chuť jsou zde vítány. Teplý a studený sortiment je lákavý: polévky, panini, quesadillas, pizzy, sendviče, chlebíčky, obložené bagetky a croissanty, muffiny, koláče, perníky, bublaniny, dorty, poháry, ovoce… Pro diabetiky a osoby s intolerancí lepku jsou dostupné dia a bezlepkové dobroty.

Nabídka je denně obměňována, takže je stále zajímavá.

Z osobní zkušenosti mohu velmi pochválit lahodné moccacino, nealkoholické koktejly a šťavnatou kuřecí quesadillu.

Poznat poslání s vůní lékořice

Naše kavárna funguje od roku 2011. Původně byla založena jako pomoc maminkám, které měly dlouhodobě hospitalizované děti na jednotce intenzivní péče Pediatrické kliniky Thomayerovy nemocnice, a právě díky Naší kavárně se mohly zapojit do pracovního procesu. Od té doby se cílová skupina rozrostla. Převážně o osoby, které prošly těžkou nemocí a náročnou léčbou a o osoby s mentálním nebo fyzickým postižením.

Zapsaný spolek Lékořice (založen v roce 2005) propojuje svět nemocných se světem zdravých.

Zaměřuje se například na psychosociální podporu dlouhodobě hospitalizovaných pacientů a jejich nejbližších, ale také zdravotnického personálu. Naše kavárna je jedním z jeho mnoha záslužných a smysluplných projektů. Lékořice realizuje dobrovolnické programy, herní terapii a duchovní péči, kterými se snaží zlepšit psychickou kondici pacientů a jejich motivaci k uzdravení, stejně jako atmosféru v nemocnicích. Zaměřuje se na osvětovou činnost.

Všichni jste vítáni!

Naše kavárna nabízí také kulturní a pestrý program – koncerty, vernisáže a výstavy, autogramiády, originální tematické dílničky…  Prostor je možné rezervovat i pro pořádání soukromých a firemních akcí.

Podnik je oblíben nejen mezi nemocničním personálem a hospitalizovanými pacienty, ale vrací se sem také zákazníci, kteří tuto oázu pohody a dobrot objevili během návštěvy Thomayerovy nemocnice, nebo na doporučení. A mě těší, že ji prostřednictvím magazínu Inspirante mohu představit dalším lidem. Byla by totiž velká škoda, kdyby byl tento podnik skryt světu za branami nemocničního areálu.


Adresa:

Areál Thomayerovy nemocnice, pavilon A1
Vídeňská 800
Praha 4 – Krč

(50 metrů od hlavní vrátnice na levé straně)

Otevírací doba (v současné době):

PO-PÁ   7:00–17:00
SO-NE  13:00–17:00

Tel.: + 420 261 082 265

Bezbariérová: ano

Dostupnost MHD: ano

Venkovní posezení: ano

Platba kartou: ne

Wi-Fi: ano

Kontakt:

https://www.facebook.com/Nasekavarna

https://www.instagram.com/nasekavarna/

Foto: archiv Naše kavárna

Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!