Inspirante s vůní kávy – Café AdAstra vynese smysly ke hvězdám

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

„Přes překážky ke hvězdám“ (Per aspera ad astra) je moje oblíbené motto. Když jsem zjistila, že existuje kavárna s přesahem, která jej také vyznává, má obsaženo ve svém povznášejícím názvu a logu, a navíc ho naplňuje v praxi, bylo rozhodnuto, kam povedou moje kroky pro nový tip do našeho kavárenského seriálu. Vězte, že pokud zrovna nějakým překážkám čelíte, v čase stráveném v tomto podniku na ně jistě zapomenete.  Aspoň na chvíli.

Chuťové buňky jako v nebi

Životem pulzující a zároveň hřejivě útulné místo inspirované prostředím francouzských kaváren najdete v Praze 2 v Podskalské ulici nedaleko Vltavy a náplavky, takže se sem můžete přijít občerstvit například po pěkné procházce. Kromě úsměvu Vám v Café AdAstra nabídnou skvělá teplá jídla a drobné občerstvení, vždy originální týdenní menu, večerní či tematické nabídky. Život Vám osladí francouzskými a dalšími dezerty. Už při čtení položek z menu se člověku sbíhají sliny.

Posuďte sami: batátový krém s uzenou paprikou, kulajda s lesními houbami…  Dýňový pilaf s houbami a gorgonzolou; gratinované palačinky s kozím sýrem a baby špenátem; řecké kuřecí souvlaki; pečené kuřecí paličky s citronovou trávou a koriandrem s kuskusem nebo pečené kuře s kaštanovou nádivkou; slaný koláč quiche; smažený camembert s tatarkou a petrželovými brambůrkami… Mrkvový dortík, domácí bábovky se šlehačkou, medovník, cheesecake…

Podávají zde kvalitní kávu Bazzara a lahodné kávové speciality, včetně těch bez kofeinu; s doplatkem také se sojovým mlékem. Balení pražené kávy si můžete zakoupit domů. Mezi dalšími nápoji najdete čaje čerstvé, sypané a porcované, domácí limonády, vína francouzská i z Čech, české pivo Chotěboř, destiláty…

Na internetových stránkách nebo Facebooku uvádějí aktuální nabídku. Týdenní menu si můžete v případě zájmu nechat zasílat na e-mail, takže budete vždy v obraze, co si nenechat utéct za dobroty.

Nejen jídlem a pitím živ je člověk

Posedět lze u dřevěného baru, u stolků se židlemi, v polstrovaných křeslech nebo v čajových výklencích ve výlohách. Milovníky literatury potěší rozmanitě vybavená knihovna přes celou čelní stěnu kavárny a čtecí koutky. Pro zpestření volného času jsou zde k zapůjčení deskové a další hry. Děti si najdou svoje místo v dětském koutku. WiFi připojení je k dispozici.

Klavírní večery a recitály, diskuzní večery a večery poezie, křesty knih a výstavy, charitativní bazárky, tvořivé dílničky pro děti – to je ochutnávka z velmi pestré nabídky kulturního a společenského programu, kterou toto všestranné místo a nápadití lidé nabízejí.

Kavárnu nebo salonek je možné pronajmout pro pořádání oslav a večírků – svatby a promoce, narozeninové večírky či firemní akce a další. Kapacita Café AdAstra je až 80 osob. Zájemci si mohou za poplatek zapůjčit rovněž projektor s plátnem a reprobedny s mikrofonem pro ozvučení.

Přes obtíže ke hvězdám

Café AdAstra provozuje od roku 2015 obecně prospěšná společnost Zajíček na koni, která již čtrnáct let pomáhá k lepšímu životu dětem, mladistvým a dospělým z různých znevýhodněných skupin obyvatel. Dalším z mnoha zajímavých a záslužných činností této společnosti je například projekt „Staňte se Ježíškem“.

Café AdAstra je nejen kavárnou a bistrem, ale také pracovištěm osob s fyzickým, mentálním nebo sociálním handicapem. Zaměstnanci s handicapem pracují jako pomocné síly v kuchyni a za barem, obsluhují. Najdete mezi nimi klienty organizace Zajíček na koni, o.p.s. a rovněž žáky na praxi ze spolupracujících speciálních škol. Motto kavárny tak výstižně popisuje těžkou cestu handicapovaných osob za jejich velkým snem – uplatnit se ve společnosti.


Kontakt:

Café AdAstra
Podskalská 8
128 00 Praha 2

mapa

Tramvaj č. 3, 7 a 17 – zastávka Výtoň
Metro B – stanice Karlovo náměstí, výstup Palackého náměstí

Otevírací doba:

Po–Pá:   11:00–23:00
Sobota:  10:00–23.00
Neděle: zavřeno

Tel.: +420 733 748 662 – kavárna a rezervace

Bezbariérové: ano

Platba kartou: ano

WiFi: ano (zdarma)

http://www.cafeadastra.cz/
https://www.facebook.com/cafeAdAstra

 

Foto: Marie Zemanová, archiv Café AdAstra

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství.

„Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!