Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Zveme Vás srdečně 5. prosince 2018 od 17:00 do Galerie Mlejn v Ostravě na vernisáž výstavy děl autorů s roztroušenou sklerózou. Tento, již tradiční, projekt s názvem „Jsme čím jsme“ pořádá Roska Ostrava (regionální organizace Unie Roska v České republice) ve spolupráci se spolkem Revenium a RS centrem Neurologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.

Na výstavu se můžete přijít podívat až do 6. 1. 2019.

Zájem o účast na vernisáži potvrďte, prosím, do 1. 12. na e-mail: roska.ostrava@seznam.cz, děkujeme.

Roska Ostrava v minulém roce oslavila 30. výročí existence. Její činnost je věnována lidem s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a svými aktivitami přispívá ke zkvalitnění jejich života.

„S nemocí se dá žít plnohodnotný život, dnes je léčba tak účinná, že ani nepoznáte, že je člověk nemocný,“ říká Naděžda Nováková, laureátka Ceny Olgy Havlové za rok 2017, předsedkyně neziskové organizace Roska Ostrava a koordinátorka MS Centra v Ostravě (Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění, zvaná MS centra z anglického označení roztroušené sklerózy „multiple sclerosis“ či také RS centra).


 

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!