Česká Lípa má ocenění za stezku pro nevidomé a slabozraké

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Město Česká Lípa zabodovalo v anketě o Cenu Adolfa Heyduka se svou prohlídkovou trasou po místních pamětihodnostech, která je určena nevidomým a slabozrakým lidem. Na předávání v Žamberku tuto cenu v kategorii regionální (ostatní) památky předával předseda Stálé komise Senátu České republiky pro rozvoj venkova Jiří Vosecký.

V letošním roce se udělovaly ceny v této anketě už pošesté, jejím cílem je upozornit na památky či geologické lokality, které jsou přístupné i zdravotně znevýhodněným návštěvníkům. Trasu po významných místech v centru města, která je určena nevidomým a slabozrakým lidem, Česká Lípa s využitím prostředků z programu Ministerstva pro místní rozvoj realizovala v roce 2016.

Trasa začíná a končí u infocentra na náměstí T.G.M. a návštěvníky vede k archeologickému muzeu Šatlava, k vlastivědnému muzeu, do klášterních zahrad a k vodnímu hradu Lipý a Centru textilního tisku. V centru města (na nám. T.G.M., v Městském parku, v klášterních zahradách a u Centra textilního tisku) najdete čtyři externí hmatové plány, při procházení trasou se nevidomí orientují také podle šesti zvukových hlásičů, které umějí pomocí speciálního přístroje aktivovat. Přesný popis trasy včetně zvukových stop najdete na webu infocentra ZDE.

Zdroj: libereckadrbna.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!