Děkujeme firemním dobrovolníkům, odvedli v Reveniu skvělou práci!

Desítky hodin odpracovali firemní i individuální dobrovolníci v mělnické logistice neziskové organizace Revenium. Balili a mleli kávu. Kompletovali krabice. Lepili etikety na sáčky. Věnovali se inventurám.

Na sto dvacet dobrovolníků letos prošlo a do konce roku ještě projde naší mělnickou logistikou, pracemi na Kokoříně, kde Revenium buduje bezbariérový penzion a moderní pražírnu kávy, odbornou pomocí našim kolegům a kolegyním. A je pro nás velmi potěšující, že téměř polovina se k nám rok co rok pravidelně vrací.

Co u nás dobrovolník zažije? Vděčnost ze strany našeho reveniáckého týmu – úsměv, dobrou kávu, prosté a vděčné „Děkujeme a přijďte zas, už se na vás těšíme!“. A z Mělníka určitě zazní dovětek: „Ideálně v podzimním čase, kdy je v naší logistice největší hukot“.

V letošním roce nám dobrovolníci nesmírně pomohli! A my si toho víc než hodně vážíme. V zahraničí se na dobrovolnické aktivity v neziskovkách, jako jsme my, stojí fronty, u nás je to trochu jinak. O to je pro Revenium cennější, že k nám dobrovolníci chodí a tráví u nás čas bez ohledu na roční období a činnosti, které u nás dělají. Dobrovolnictví totiž není nějaká zábava či koníček – je to služba. Pro sebe, pro společnost, pro budoucnost. Zkrátka proto, že to je správné.

Jsme proto nesmírně vděční každému, kdo nám pomáhá. Ať už v mělnické logistice, při zahradních či stavebních pracích na Kokoříně, v expertním dobrovolnictví, pro naše kolegy v Reveniu. Děkujeme každému, kdo nás podporuje. Ať už přijde pomoci rukama, pomáhá znalostmi, nebo o nás hovoří na sociálních sítích, kde šíří informace o našich aktivitách. Děkujeme každému, kdo sdílí a předává naše myšlenky dál. Šlapeme do pedálů, aby každý bez ohledu na svůj handicap mohl pracovat na tom, v čem je nejlepší.

Mnozí dobrovolníci k nám přišli i přes program Byznysu pro společnost Zapojím se. Je to skvělý projekt, který dokáže propojit svět zisku a nezisku pro dobro celé společnosti.

Fota: Emilia Erbenová, Revenium

Hana Potměšilová

Hana Potměšilová

Výrazná osobnost českého neziskového prostoru je jednou z největších odbornic na zaměstnávání osob se zdravotním postižením v Česku. Hana je předsedkyní představenstva zapsaného spolku Revenium a jedna z Top žen veřejné sféry, ankety Hospodářských novin v letech 2015 a 2016. Je vdaná, má dvě děti, ráda jezdí na koni a miluje svou zahradu.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!