Experimentální dietní kuchyně byla otevřena na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Ve studiu pomůže hlavně studentům Nutriční terapie.

Nově otevřený obor vychovává odborníky vzdělané v oblasti lidské výživy. Základem studia Nutriční terapie jsou předměty zaměřené na problematiku lidské výživy pro populaci s onemocněními souvisejícími s výživou, ale i pro zdravé lidi jako prevence neinfekčních onemocnění. Velký význam má i složení potravin.

Nově vybudovaná kuchyně včetně vybavení, zázemí a učebny vznikla s cílem vytvořit moderní a plně funkční prostory pro praktickou výuku. Experimentální dietní kuchyně je umístěna v areálu Státního zdravotního ústavu (Šrobárova 48, Praha 10, budova číslo 11).


Obor Nutriční terapie

  • Připraví absolventy k výkonu povolání nutričního terapeuta podle vyhlášky č. 39/2005 Sb. s oprávněním k práci ve zdravotnických zařízeních poskytovatelů ambulantní i lůžkové péče, v zařízeních sociálních služeb, v edukačních centrech a ve stravovacích provozech.
  • Absolventi jsou odborníky se znalostmi v oblasti lidské výživy pro zdravou i nemocnou populaci doplněné o znalosti z oblasti potravin.
  • 3. lékařská fakulta UK má dlouholetou tradici v oblasti výzkumu metabolismu a výživy a moderním pojetím s důrazem na interdisciplinaritu zaručuje absolventům kvalitní vzdělání a dobré postavení na trhu práce.

 

Foto: Facebook 3. lékařské fakulty UK

Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!