Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Experimentální dietní kuchyně byla otevřena na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Ve studiu pomůže hlavně studentům Nutriční terapie.

Nově otevřený obor vychovává odborníky vzdělané v oblasti lidské výživy. Základem studia Nutriční terapie jsou předměty zaměřené na problematiku lidské výživy pro populaci s onemocněními souvisejícími s výživou, ale i pro zdravé lidi jako prevence neinfekčních onemocnění. Velký význam má i složení potravin.

Nově vybudovaná kuchyně včetně vybavení, zázemí a učebny vznikla s cílem vytvořit moderní a plně funkční prostory pro praktickou výuku. Experimentální dietní kuchyně je umístěna v areálu Státního zdravotního ústavu (Šrobárova 48, Praha 10, budova číslo 11).


Obor Nutriční terapie

  • Připraví absolventy k výkonu povolání nutričního terapeuta podle vyhlášky č. 39/2005 Sb. s oprávněním k práci ve zdravotnických zařízeních poskytovatelů ambulantní i lůžkové péče, v zařízeních sociálních služeb, v edukačních centrech a ve stravovacích provozech.
  • Absolventi jsou odborníky se znalostmi v oblasti lidské výživy pro zdravou i nemocnou populaci doplněné o znalosti z oblasti potravin.
  • 3. lékařská fakulta UK má dlouholetou tradici v oblasti výzkumu metabolismu a výživy a moderním pojetím s důrazem na interdisciplinaritu zaručuje absolventům kvalitní vzdělání a dobré postavení na trhu práce.

 

Foto: Facebook 3. lékařské fakulty UK

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!