Fajtův kopec se 29. října obleče do puntíků

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Také v letošním roce připadá na pátek 29. října osvětový projekt Puntíkový den. Budeme velice rádi, když se k nám přidáte, dorazíte ve 13 hodin na Fajtův kopec na Vysočině a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Dáme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a tito lidé nám nejsou lhostejní. Zkrátka: oblečme si puntíky a zbavme lidi předsudků.

Společně s neziskovou organizací Revenium, partnerem Puntíkového dne, řadou hudebních vystoupení a programem pro malé i velké se tak široká veřejnost dozví, že lupénka NENÍ INFEKČNÍ, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit. 

Happening má letos charitativní charakter. Čtyřčlenná rodina Igráčků s puntíky dětem vysvětluje, že lupénka není infekční a jejich kamarádi se liší maximálně právě těmi puntíky na kůži. Koupí Igráčků s puntíky tak mohou všichni podpořit pět rodin dětí s lupénkou či podobným onemocněním, které se vydají na třítýdenní pobyt u moře. Slaná voda totiž psoriatikům velmi pomáhá. 

A nač se můžete těšit na Fajtově kopci? Na hudební vystoupení USB Bandu, Zahrajeme nebo Tanečního orchestru, na setkání s dvojicí sympatických lidí, které lupénka provází celý život, na doprovodný program pro děti i dospělé včetně puntíkového fotokoutku a mnohé další. Celou akcí provází oblíbená moderátorka rádia KISS Sonia Edde.

K Puntíkovému dni patří společnost EFKO-karton s limitovanou sérií puntíkových Igráčků na https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/, kolegové z MYJÓMI – družstva invalidů, kteří připravili speciální puntíkový šátek a kolekci ponožek s puntíky. Partnery akce jsou pacientská organizace SPAE, nadace Pierre Fabre,  společnost L’Oreal a ČSOB stavební spořitelna.

Velké poděkování patří také Fajtovu kopci a organizaci DOZA.

Více informací:

www.puntikovyden.cz a www.polkadotday.com

na Facebooku facebook.com/puntikovyden

na Instagramu https://www.instagram.com/puntikovy_den/

na https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/

na www.Inspirante.cz pod https://inspirante.cz/tag/puntikovy-den/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!