Také v letošním roce připadá na pátek 29. října osvětový projekt Puntíkový den. Budeme velice rádi, když se k nám přidáte, dorazíte ve 13 hodin na Fajtův kopec na Vysočině a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Dáme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a tito lidé nám nejsou lhostejní. Zkrátka: oblečme si puntíky a zbavme lidi předsudků.

Společně s neziskovou organizací Revenium, partnerem Puntíkového dne, řadou hudebních vystoupení a programem pro malé i velké se tak široká veřejnost dozví, že lupénka NENÍ INFEKČNÍ, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit. 

Happening má letos charitativní charakter. Čtyřčlenná rodina Igráčků s puntíky dětem vysvětluje, že lupénka není infekční a jejich kamarádi se liší maximálně právě těmi puntíky na kůži. Koupí Igráčků s puntíky tak mohou všichni podpořit pět rodin dětí s lupénkou či podobným onemocněním, které se vydají na třítýdenní pobyt u moře. Slaná voda totiž psoriatikům velmi pomáhá. 

A nač se můžete těšit na Fajtově kopci? Na hudební vystoupení USB Bandu, Zahrajeme nebo Tanečního orchestru, na setkání s dvojicí sympatických lidí, které lupénka provází celý život, na doprovodný program pro děti i dospělé včetně puntíkového fotokoutku a mnohé další. Celou akcí provází oblíbená moderátorka rádia KISS Sonia Edde.

K Puntíkovému dni patří společnost EFKO-karton s limitovanou sérií puntíkových Igráčků na https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/, kolegové z MYJÓMI – družstva invalidů, kteří připravili speciální puntíkový šátek a kolekci ponožek s puntíky. Partnery akce jsou pacientská organizace SPAE, nadace Pierre Fabre,  společnost L’Oreal a ČSOB stavební spořitelna.

Velké poděkování patří také Fajtovu kopci a organizaci DOZA.

Více informací:

www.puntikovyden.cz a www.polkadotday.com

na Facebooku facebook.com/puntikovyden

na Instagramu https://www.instagram.com/puntikovy_den/

na https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/

na www.Inspirante.cz pod https://inspirante.cz/tag/puntikovy-den/

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ