TechSoup Česká republika chystá ve spolupráci s Microsoftem AI for Accessibility Hackaithon. V rámci akce bude vybráno 10–12 projektů, které se budou zaměřovat na pomoc lidem se zdravotním omezením.

Aby organizátoři věděli, jaké typy projektů mají podpořit, potřebují informace přímo od lidí s handicapem, ale i od dobrovolníků nebo asistentů.

Vy, naši čtenáři, víte hodně o překonávání překážek a o problémech, se kterými se lidé se zdravotním omezením každodenně setkávají. Prosíme o vyplnění jednoho z dotazníků.

Řešení by se měla týkat obchodů a nakupování – ať už v online, nebo offline světě. Projekty také budou zahrnovat řešení obsahující umělou inteligenci.

Odkaz na dotazníky:

Pokud víte o nějakém technologickém projektu, který by se mohl na akci hodit, dejte prosím organizátorům vědět na e-mail podpora@techsoup.cz.

Vítěz hackaithonu bude moci své řešení prezentovat na konferenci INSPO.

Registrace na březnovou konferenci a její program bude zveřejněna počátkem ledna 2020. Inspirante je jedním z mediálních partnerů konference.

Zdroj: https://www.techsoup.cz/node/72418

 

Foto: Pixabay

Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!