Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hostem online chatu na stránkách Inspirante.cz byla ve čtvrtek 30. dubna 2020 od 14 do 15 hodin Zuzka Nemčíková, autorka nové knihy „ABCDA zvládání rakoviny, opakovaných recidiv a metastáz“. Ptali jste se autorky na vše, co vás zajímá o životě s rakovinou.

Téma chatu:

Dotazy ke knize a dotazy z oblasti onkologické problematiky z hlediska pacienta a psychologa zároveň. Zuzka Nemčíková vám může odpovědět či vás nasměrovat ohledně otázek zvládání jistých těžkostí, které rakovina a léčba s ní související přináší.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní

Dobrý den, kdy jste se rozhodla napsat knihu a podělit se s ostatními o to, jak se vám žije s tak vážnou nemocí?

Anonymní

Co podle vás v českém zdravotnictví pacientkám s touto diagnózou chybí?

Anonymní

Dobrý den, zažila jste někdy ve svém životě stav, kdy Vás opustil optimismus a odhodlání a měla jste pocit, že to chcete vzdát? Co Vás nakoplo zpět?

Anonymní

Knížku jste věnovala svému muži, povzbuzoval vás, abyste ji napsala?

Eva H.

Milá Zuzko, ještě jednou Ti moc gratuluji k vysněné knize, jsi skvělá! Máš nějakou velmi oblíbenou kapitolu – “srdcovku”, která se Ti psala nejlépe? Krásné jaro!

Anonymní

Obdivuji, že jste se odhodlal napsat tak skvělou knížku, někdy mám pocit, že se utápím v těžkostech a vlastně mi nic není, máte radu jako psycholožka pro ty, kterým není vždy do zpěvu, i když na ně nedoléhá nemoc, jen takové ty normální životní strasti a útrapy v práci a doma?

Anonymní

Dobrý den, za jak dlouho po onkologické operaci může zase žena pracovat? A nemůže pracovní stres nemoc zhoršit?

Anonymní

Myslíte si, že kvůli koronaviru ženy zanedbávají prevenci? A vy sama byste ženám bdopirucila

Anonymní

Pardon, na mobilu mi to vypadlo. Chci se zeptat, jestli byste sama teď ženě doporučila jít k lékaři, v téhle době . Děkuju

Petr R.

Měli jsme možnost Zuzku potkat v restauraci na obědě a bylo to fantastické setkání. Dnes došla kniha a už jí právě paní čte. Zuzko jak je možné, že člověk s tolika starostmi je takto pozitivní a lidé, co mají vše jsou kolikrát hodně negativní. Myslím z toho psychologického hlediska? Je to osobností nebo touhou po čemkoliv co nemáme? Moc gratuluji a přeji vše nej 🙂

Anonymní

Paní Zuzano, blahopřeji ke knize, jednou jsem vás viděla přednášet a moc mi to pomohlo, nabila jste mně energií. Budete mít zase někde přednášku? Vím, teď je strašná doba, ale třeba v létě? Přišla bych si pro váš autogram.

Anonymní

Možná se to nehodí, když tak nemusíte odpovídat, ale řešila jste po operaci, že byste si nechala udělat na plastice nová prsa? Ještě jednou se omlouvám, pokud se vás otázka dotkla.

Zuzka Nemčíková

Zuzka Nemčíková

Bývalá armádní psycholožka a hlavně nezdolná optimistka, sama říká, že má výcvik na zvládání nadlimitních životních situací. Prodělala třikrát rakovinu prsu, včetně opakovaných recidiv. Jako BRCA pozitivní se jí vrátila také rakovina vaječníků, nyní včetně metastáz. Na své cestě životem jde svou vitalitou příkladem i stovkám dalších pacientek. V roce 2018 otevřela své psychologické poradenství v Žatci, které je zároveň pobočkou spolku Revenium. Svými Pohlazeními pravidelně přispívá do online magazínu Inspirante.cz, ale i v jiných médiích je jako doma. Zuzka miluje běhání, je proslulou účastnicí seriálu RunTour, kde sbírala dojmy i trofeje. Největší výhrou je však její manžel Miloš, který jí drží palce ve všem, do čeho se pustí.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!