Jana a Zuzana poradí pacientům s roztroušenou sklerózou

V Reveniu máme nové sestry v akci pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Na telefonní lince v době uvedené na webu Sester v akci odpovídají na dotazy odborné sestry, které mají s diagnózou roztroušené sklerózy bohaté zkušenosti.

Jana Klusková pracuje jako vedoucí sestra RS centra při Neurologické klinice FN Plzeň. „Roztroušená skleróza je rozmarná dáma, se kterou je třeba naučit se vycházet. Přináší celou řadu potíží, se kterými musíte bojovat nebo se s nimi vyrovnat. A zároveň i otázek. Proto žádný dotaz není špatný. Nebojte se zavolat,“ vzkazuje Jana Klusková.

Zuzana Zipsová pracuje jako zdravotní sestra v infuzním stacionáři RS centra ve Fakultní nemocnici v Ostravě. „Pacienti u nás stráví velkou část dne, což nabízí velký prostor i chuť si s pacienty povídat, navzájem si předávat svoje zkušenosti, rady a být pro ně nemalou psychickou podporou,“ popisuje svou každodenní praxi Zuzana Zipsová.

Obě odborné sestry už mají za sebou školení s předsedkyní představenstva spolku Revenium Hanou Potměšilovou, aby v projektu Revenium dokázaly poskytnout rychlý a kvalitní servis, který pomůže vyřešit situace a problémy, které nastaly kvůli diagnóze RS.

Další možností je využít odborného právního poradenství, které pomůže pacientům zorientovat se v sociální problematice. To nabízí sociální záchranářka Revenia Lucka Poláčková, která vystudovala sociální práci a několik let pracovala jako sociální pracovnice. „Aktuálně pracuji pro energetickou společnost ČEZ (trochu skok od sociální práce, že?), a právě sociální práce mi začala čím dál tím více chybět. Spojila jsem proto síly s Reveniem a stávám se pro vás sociální záchranářkou.“

Na webu Sester v akci pro roztroušenou sklerózu najdete i možnost si telefonické poradenství rezervovat v kalendáři.

Foto: archiv Revenia

Hana Potměšilová, sestry v akci, RS, roztroušená skleróza, školení
Hana Potměšilová na školení s odbornými sestrami pro roztroušenou sklerózu
Náhled webu https://rs.sestravakci.eu/
Petra Horáková

Petra Horáková

Po více než dvou desítkách let v médiích (například MF Dnes, Hospodářské noviny) přešla před pěti lety Petra Horáková do neziskového sektoru. Působila dva roky jako manažerka projektu Srdcerváči, v roce 2017 společně s Hanou Potměšilovou, Petrem Horkým a Petrem Vyhnánkem založili neziskovou organizaci Revenium. V Reveniu má Petra na starost komunikaci a rozvoj on-line magazínu Inspirante.cz.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!