Už pošesté se letos ve středu 8. listopadu sejdou v pražském Green Pointu profesionálové i laici, které zajímá mezioborová spolupráce v onkologii. Podtitul konference a téma, kterému se budou v rámci setkání a prezentací věnovat, jsou „Změny ve společnosti s dopady na onkologicky nemocné“. Možnost pro přihlášení je otevřena.

„Program letošní konference přináší opravdu podnětné a zajímavé příspěvky. Kombinace tématu změny ve společnosti a výborných přednášejících poskytne účastníkům přínosné informace. Sama se budu těšit hlavně na témata duchovního rozměru moderního pacienta a celkově na změny v životě onkologických pacientů v aktuální době,” řekla k plánované konferenci jedna z přednášejících Nikol Pazderová, manažerka projektu Bellis.

Kromě českých i zahraničních přednášek se lidé mohou zapojit i do odpoledních praktických workshopů. Součástí konference je i posterová sekce, do které se stále mohou zájemci hlásit. Vítězné postery v kategoriích odborné a laické budou zahrnuty do on-line sborníku konference.

Přihlášení je možné jak on-line na webu konference: www.islovaleci.cz, tak na e-mailu: vzdelavani@amelie-zs.cz. Konferenci za podpory Magistrátu hl. města Prahy a Úřadu vlády ČR, ve spolupráci s VFN Praha realizuje Amelie, z.s. a bude akreditovaná Českou asociací sester a Asociací klinických psychologů.

A co na konferenci zazní kromě úvodních slov pořadatelů a zástupce odborné rady? Prezentovány budou pohledy na téma z hlediska lékaře, psychologa, sociálních pracovníků, pacientů, ale i duchovního. Workshopy se pak zaměří na supervizní podporu, téma smrti či to, jak se o rakovině mluví.

„V souvislosti s nárůstem počtu lidí diagnostikovaných onkologickým onemocněním ve všech věkových kategoriích se ukazuje, že nezbytnou součástí péče o ně je a nadále stále více bude doprovodná psychoonkologická a sociální péče. Pro úspěšnost samotné léčby je vyvážený psychický stav velice důležitým aspektem, který podporuje úzdravné procesy v organismu. A je to především kvalita života, která je v akutním období i v období po léčbě bezprostředně ohrožena! Pojďme si společně povídat o moderní psychosociální podpoře, pojďme spolu hovořit o kvalitě života, o kráse a účinku pozitivních emocí,“ doplňuje další přednášející, Jitka Weber, psycholožka Amelie, z.s.

Amelie se již od roku 2006 věnuje psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Vizí Amelie je, aby rakovina byla vnímána „jen“ jako součást života, a své poslání vidí v tom, že pomáhá žít život s rakovinou. Více informací o neziskové organizaci Amelie, z.s., na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz, o konferenci na www.islovaleci.cz. Konference každé dva roky umožňuje setkávání profesionálů různých oborů, pacientů i zástupců pacientských organizací k diskusi, sdílení a vzdělávání. Je jediná svého druhu v ČR.

Logo amelie

Foto: Amelie, z. s.

Poster - konference I slova léčí VI.
Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ