Dokážete si představit, jaké je to žít ve světě ticha? Pokud ne a zajímá vás to, nezapomeňte navštívit druhý ročník Neslýchané akce na brněnském náměstí Svobody. Osvětová událost určená pro širokou veřejnost se bude konat ve středu 6. září 2023 od 10 do 18 hodin. Akce je zaměřena na problematiku života osob se sluchovým znevýhodněním.

Seznámíte se na ní s překážkami, kterým musí neslyšící čelit, a se způsoby, jak je překonat. Ne všichni totiž vědí, že člověk vnímá třicet až čtyřicet procent informací sluchem a každý dvacátý člověk se potýká s vadou sluchu. Riziko ztráty sluchu se navíc s věkem zvyšuje. Jeho ztrátu, případně život s těžkou sluchovou poruchou si proto většina lidí nedokáže představit. Akce chce veřejnosti touto formou umožnit zažít, co běžně nemůže – jaké to je neslyšet. 

Neslýchaná akce bude doprovázena bohatým interaktivním programem, na kterém se podílela celá řada organizací pro osoby se sluchovým znevýhodněním. 

A na co se můžete těšit?

  • na stánky jednotlivých organizací
  • poskytovatele služeb a kurzů pro neslyšící
  • besedy s odborníky z nejrůznějších oblastí
  • rozhovory s osobami se sluchovým znevýhodněním
  • divadelní představení 
  • ukázku kompenzačních pomůcek 
  • orientační vyšetření sluchu pomocí přenosného audiometru
  • představení škol
  • a mnoho dalšího

Nebude chybět ani známá brněnská kapela Spálený sušenky, která přítomné vtáhne do rytmů a melodií západní Afriky. Vystoupí také skupina Hands Dance, experimentující s tlumočením hudby a divadla do znakového jazyka. 

Neslyšící se nemusí obávat nedorozumění, na akci budou tlumočníci. 

Akce je ZDARMA

Hlavním organizátorem je Statutární město Brno prostřednictvím Odboru zdraví ve spolupráci s Tichým světem a dalšími organizacemi, které se zabývají tématem sluchového postižení. 

Podrobné informace najdete na facebookové stránce Neslýchaná akce.

Zdroje:

FB stránky Neslýchaná akce, Neslýchaná akce

Neslýchaná akce! — 2023, Bezbariérové Brno

Jaké to je žít v tichém světě? Brno se připravuje na Neslýchanou akci! BRNO

Neslýchaná akce! Brno

FB stánky Hands Dance, Hands Dance

Oficiální stránky Spálený sušenky, Spálený sušenky

Neslýchaná akce! Městská část Brno – střed

Foto: Pixabay

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ