Neváhej, seber se a Uteč z Kolony!

Nezisková organizace Green Doors, která lidem s duševním onemocněním otevírá dveře ke všedním radostem a starostem a jež už třicet let provozuje například tréninkovou kavárnu Café Na půl cesty, přichází s další akcí pro všechny. Je to benefiční běh areálem Psychiatrické nemocnice Bohnice. Uskuteční se 23. září a veškerý výtěžek poputuje na podporu pracovní a sociální rehabilitace, jíž se tato neziskovka v kavárně V. kolona věnuje.

A proč Uteč z Kolony? Běh může být pro mnohé cestou k úzdravě, protože pohyb a pobyt venku má pozitivní dopady na naše (nejen) duševní zdraví. Zároveň mohou lidé díky běhu Uteč z Kolony poznat nemocniční areál trochu netradiční formou. Akce pomáhá bořit předsudky, že areál Bohnic je oplocený prostor pouze pro lidi s duševním onemocněním. Ne, je tam krásně a atmosféra je neuvěřitelná. 

Kromě dvou profesionálně měřených tras (čtyři a šest kilometrů) bude připraven i Srandaběh, kterého se může zúčastnit kdokoliv i na kolech (vozíky, kočárky, brusle atd.).

Buďte součástí druhého ročníku benefičního běhu Uteč z Kolony a pomozte bourat předsudky. Můžete akci pojmout i jako teambuilding, jímž zároveň podpoříte pracovní rehabilitaci lidí s duševním onemocněním. Vyzvěte kolegy a poběžte pro dobrou věc!


Jdu do toho a registruji se

Zdroj: greendoors.cz

Foto: Pixabay

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!