V minulém sloupku jsem vám popisovala, jak veselé jsou začátky podnikání v době epidemie. A protože pánové odpustí jsme holky odvážné, přes všechny rouškové a dezinfekční nástrahy se brzy pouštíme do hledání prostor pro brněnskou provozovnu Rozkveteme. 

Během května nezahálíme a rozhazujeme sítě. Nabídky přicházejí a odcházejí. Kolegyně Pavlína se v Brně vydává na prohlídky různých míst a s profesionalitou sobě vlastní zjišťuje všechny možné i nemožné informace. Když už se bojím, že si jejích schopností všimne nějaká realitní firma a přetáhne nám ji, přijde nabídka od brněnského biskupství na prostory na Králově Poli. 

Ten večer doma navrhuji, že bychom se mohli vydat do Brna. Chtěla bych se kouknout nejen na budoucí provozovnu, ale také se seznámit s našimi partnery a dodavateli, které jsem zatím potkala pouze online. Děti jásají, že opustí domácí ponorku, a manžel uznává, že po třech měsících homeofficu si klidně s počítačem sedne i na jinou židli a bude koukat na jinou stěnu.

A tak se jede! 

Večer po příjezdu věnuji důkladnému mapování spojů, které mě dovedou až na Královo Pole. Protože zároveň mapuji dcerčino krásné salto na místní trampolíně, nedojde mi, že IDOS Prahy i Brna je ve vzácné shodě a rád vás vezme na okružní jízdu městem, ačkoliv místa startu a cíle jsou od sebe jen kousek. 

Jaká je moje radost, když jsem druhý den na místě první, navzdory „zkratce“ přes centrum! Naše průvodkyně z biskupství nám znovu ukazuje prostory a zodpovídá všechny dotěrné dotazy, týkající se koberce na podlaze, přívodu vody a dalších věcí. Už víme, že tohle je místo, kde chceme být. A nejen my, ale i obchůdek nabízející produkty našeho spolku Revenium a sdružení MYJÓMI. 

S naší „zakladatelkou“ Radkou Charvátovou a kolegyní Pavlínou pak v kavárně řešíme, jak místo pro práci zvelebíme a uděláme z něj prostředí, kde je všem lidem dobře. Pracovníkům i zákazníkům. 

Večer jedu na první schůzku s Míšou Brázdovou, která s kolegyněmi z Do kytek bude pomáhat s realizací workshopů v Brně. Setkáváme se v podniku Správné místo, který zdobí květina z naší akce #rozkvetemebrno. Padá spousta nápadů a Míša mi nakonec ukazuje, jak se rychle dostat domů i bez čtyř přestupů. Hurá!

Další den se už jako správný pražský suverén cítím v cizím městě nad věcí. Vyrážím na schůzku s telefonem u ucha a podle svého zvyku při přejezdu z místa A na místo B řeším pracovní hovory. Když je mi divné, že názvy zastávek neznám, dochází mi, že jedu opačným směrem, než potřebuju. Manželovi to pak zatajím a tvářím se i nadále suverénně. Ještě že si nechávám časovou rezervu. Uf.

V kavárně uprostřed Brna se setkávám s Juliánou Dolíhalovou z květinové farmy Planté. Její zahrada se nachází na krásném místě v areálu kláštera Porta Coeli v Tišnově. Domlouváme spolu dodávky řezaných květin pro náš podnik a Juliána mě nad kávou uvádí do tajů ekologického zemědělství. Moc se těším na spolupráci!

Nepoučena z rána, s telefonem u ucha a rouškou na puse na zastávce Česká opět nasedám do špatného spoje a přijedu pozdě k obědu.

Poslední schůzku mám domluvenou s floristkou Dankou Růžičkovou. Tahle sympatická slečna pracuje pro další květinovou farmu Zajdinu zahradu, která se s námi nebojí šlápnout do pedálů. Kromě květin pro náš provoz pak Danku uvrtávám do spolupráce na workshopech a kurzu svatební vazby pro naše kolegyně. Na závěr našeho setkání mě Danka prozkouší z orientace v prostoru a samaritánsky dohlédne, abych sedla na správnou tramvaj. Teda šalinu. Díky!

Brno opouštím na konci týdne v dešti, ale na duši je mi veselo. Děti mají zážitky a manžel nejen že změnil tu zeď, na kterou při práci koukal, ale stihli jsme se spolu projít po městě a užít si i nějakou chvíli volna mimo domov.

Od září se na vás budeme těšit v Brně v našem obchůdku na Králově Poli! A kdybyste měli doma nějaký nepotřebný nábytek, který bychom mohli využít, ozvěte se, budeme rádi!

Foto: archiv Rozkveteme

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!