V pondělí 8. října – v Mezinárodní den popálenin – odstartoval projekt Burn Fighters. Platforma chce pomoci lidem, kterým nepozornost, nevědomost, ale i nenávist druhých, změnila život.

Za projektem burnfighters.com stojí dvě mladé ženy: Martina a Simona. Na webu píší: „Víme, že popáleniny nezasáhnou jenom tělo, ale celý život, přátele, rodinu, psychiku i okolí. Proto jsou tu Burn Fighters – pro ty co hledají pomoc, podporu, informace a světlý bod v budoucnosti.“

Pro popálené zřídily i uzavřenou facebookovou skupinu Burn Fighters. Samy totiž po svém úraze nenašly prostor, kde by si mohly popovídat a neformálně se poradit o každodenních problémech – třeba o tom, co použít za make up, když chcete skrýt jizvy či kde vyhledat pomoc odborníka.

Burn Fighters volně navazují na loňský projekt Vagonáři, který se věnoval převážně teenagerům s popáleninami od trakčního vedení.

Zahraniční inspirací byl osud Katie Piper, britské modelky a televizní hlasatelky, která po poleptání kyselinou sírovou absolvovala množství operací a dlouhé léčení.

Ve spolupráci s Channel 4 o ní byl natočen dokument Katie: My Beautiful Face. Svůj život popsala i v knize Krásná. Její zásluhou vznikla nadace Katie Piper Foundation, která pomáhá lidem s podobným osudem.

 

Foto: pixabay

Picture of Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ