Po loňském ročníku poznamenaném pandemickými opatřeními se letos sbírka Bílá pastelka vrátila v uplynulých třech dnech už po dvaadvacáté do ulic, v plném nasazení a s jasným cílem pomáhat nevidomým a slabozrakým lidem vidět svět.

Na nižším počtu dobrovolníků sbírky Bílá pastelka se loni podepsala covidová pandemie. Zato letos se po celém Česku rozběhlo na 2000 dobrovolných dvojic. Se zbrusu novými kasičkami s platebním QR kódem a s logem sbírky na tričku nabízeli dobrovolníci i tentokrát bílé pastelky, symbolizující podporu lidem se zrakovým postižením. Výtěžek sbírky je určen na zajištění speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké v celé republice. Každý, kdo za svůj příspěvek získal bílou pastelku, tak podpořil například nácvik chůze s bílou holí, výcvik vodicích psů pro nevidomé, výuku speciální práce s počítačem, zaměstnávání lidí se zrakovým postižením a mnoho dalších prospěšných projektů. Značná část prostředků putuje na pomoc s návratem zpět do běžného života lidem, kteří přišli o zrak v dospělosti.

TV spot pro kampaň 2021 Bílá pastelka pomáhá vidět svět namluvil herec Kryštof Hádek a na obrazovkách jej lidé mohou ještě v říjnu spatřit ve vysílání charitativních spotů v ČT.

Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., která vznikla před pětadvaceti lety, ve spolupráci s jí založenými obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry. 

Zdroj: mupe.cz

Foto: sons.cz

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!