Nezisková organizace Amelie úspěšně ukončila Tulipánový měsíc 2022 a pokračuje v aktivitách pro lidi s rakovinou plic, má nové přednášky a videa.

PROdýchej, tak se jmenuje online skupina pro lidi s rakovinou plic či metastázami na nich. Amelie vytvořila informační leták, webovou stránku, videa s fyzioterapeuty a mnohem více se přiblížila těm, kdo jsou v této oblasti stále tak trochu sami. Diagnostika a léčba už jsou dobře dostupné, správné informace se však dosud hledaly špatně. Teď to snad bude lepší. Kromě reálné pomoci lidem, kteří jsou již diagnostikovaní, je součástí aktivit i informovanost veřejnosti o prevenci. Jen včasný záchyt karcinomu plic může totiž udělat zásadní změnu. A tak ambasadorka PROdýchej Ilona Mančíková vyzývá: „Nekašlete na své zdraví, ať už kouříte nebo ne! Teď je ten správný čas se objednat na prevenci.“

Ilona ví, o čem mluví, před necelým rokem byla diagnostikována, odoperována a nyní se po rehabilitaci vrhla do pomoci lidem, kteří ještě nevědí. Protože první stadia onemocnění rakovinou plic nemívají příznaky jako kašel nebo dušnost a i nekuřáci mohou mít rakovinu plic. I proto je důležité podstoupit screening plic nebo jít k lékaři při jakémkoli podezření.

PROdýchej – online skupina pro plicně nemocné

27. června 16.30–17.30

Podpůrná online skupina pro dospělé s diagnózou karcinomu plic a jejich blízké je moderovaná psycholožkou Amelie Monikou Večeřovou. Cílem skupiny je setkávání a sdílení zkušeností a života s onkologickým onemocněním plic (včetně metastáz). Pokud jste otevření, nebojíte se online prostředí, máte přístup k internetu a chuť sdílet, kontaktujte psycholožku vstupním dotazníkem.

Další informace o skupině PROdýchej:

  • každý sudý týden, vždy v pondělí od 16.30 do 17.30
  • používá se Google Meet
  • skupina je bezplatná
  • skupina není terapeutická, ale podpůrná

Amelie se již od roku 2006 věnuje psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Vizí Amelie je, aby rakovina byla vnímána „jen“ jako součást života, a své poslání vidí v tom, že pomáhá žít život s rakovinou. Více informací o publikacích a neziskové organizaci Amelie, z.s., lze nalézt na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz.

Logo amelie

Zdroj: Amelie, z.s.

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!