Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Nejméně 28 reprezentantů odletí do Tokia na paralympijské hry, jmennou nominaci schválilo výkonné grémium Českého paralympijského výboru. Nejpočetnější část výpravy tvoří handicapovaní atleti a plavci, kterých bude po šesti. Zastoupení budou mít Češi v osmi sportech. V pořadí XVI. hry pro parasportovce začnou v Japonsku 24. srpna.

Na minulých hrách v Riu de Janeiro před pěti lety startovalo 37 českých handicapovaných sportovců a přivezli sedm medailí. Zlato vybojoval plavec Arnošt Petráček, který nechybí ve výpravě do Tokia ani tentokrát. V týmu jsou i další matadoři Eva Datinská, Aleš Kisý nebo Miroslav Smrčka.
Po čtyřech kvalifikačních místech získali cyklisté a lukostřelci, jeden z nich David Drahonínský se představí už na čtvrtých hrách v řadě. V českém týmu jsou také tři stolní tenisté, dvojice boccistů a sportovních střelců i jezdkyně Anastasja Vištálová.

Konečná nominace se může podle Českého paralympijského výboru ještě rozrůst o další jména na základě bipartitních míst, o těchto „divokých kartách“ se bude rozhodovat v průběhu srpna.

Nominace paralympioniků na hry v Tokiu (24. srpna – 5. září)

  • Atletika: Eva Datinská, Michal Enge, Tereza Jakschová, Aleš Kisý, Anna Luxová, František Serbus.
  • Boccia: Kateřina Cuřínová, Adam Peška.
  • Cyklistika: Kateřina Antošová, Patrik Jahoda, Ivo Koblasa, Tomáš Mošnička.
  • Jezdectví: Anastasja Vištálová.
  • Lukostřelba: Tereza Brandtlová, David Drahonínský, Václav Košťál, Šárka Musilová.
  • Plavání: Vendula Dušková, Jonáš Kešnar, Dominika Míčková, Arnošt Petráček, Tadeáš Strašík, Miroslav Smrčka.
  • Stolní tenis: Jiří Suchánek, Petr Svatoš, Filip Nacházel.
  • Střelba: Jakub Kosek, Tomáš Pešek.

Zdroj: iDNES.cz
Foto: Scazon, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!