USB Band hraje pro Martina, který potřebuje speciálně upravené auto

Kapela USB Band zahraje 16. října od 17 hodin v kině Máj v Doksech u Máchova jezera všem fanouškům hudby v rámci oblíbené Benefice pro…, kde ani tentokrát nezůstane jenom u not a zážitků. Výtěžek ze vstupného a finanční dary na vrub tohoto koncertu pomůžou šestačtyřicetiletému Martinu Benešovi upravit auto tak, aby v něm mohl pohodlně cestovat i na elektrickém vozíku. Protože má po úrazu proudem zhojené popáleniny na těle, přišel o jednu ruku a je od prsou dolů ochrnutý, tráví skoro veškerý čas v péči maminky a lépe vybavený vůz by oběma ušetřil síly i čas.

Martinovi tato investice rozšíří obzory, mohl by se snáz dostat třeba do milovaného lesa dál od domu nebo poznávat nové lidi. „Každý správný muzikant nedá na svoje auto dopustit, je to pro něj i zdroj inspirace, protože ho cestou, v pohybu, leccos napadne. Chtěli bychom podobnou možnost, tedy ten pocit svobody, dopřát i Martinovi,“ říká Michal Svatý z kapely USB Band. 

Osud celé rodiny Benešových je poznamenaný hned několika onemocněními a osobními tragédiemi, z nichž ta poslední, kdy Martin Beneš na prahu dospělosti vylezl na stožár vysokého napětí, zamíchala kartami nejvýrazněji. Kluk, který předtím s tátou chodil do lesa a doma zvládl zařídit kdeco, nehodu sice přežil, ale s trvalými následky. Když se rodině podařilo časem trochu nadechnout a upravit bydlení, maminka onemocněla a o tatínka přišli úplně. 

Martin Beneš tak v nově upraveném voze vidí možnost vydat se někam dál, možná i symbolicky trochu jiným směrem. „Dospělost má přece být i o plánech a přáních, i kdyby jen úplně obyčejných. Třeba jako zajet si konečně aspoň jednou někam na houby,“ dodává nakonec. 

O Benefici pro… 

Benefice pro… je cyklus hudebních vystoupení, za kterými stojí frontman skupiny USB Band Michal Svatý. Kapela svými koncerty na různých místech Česka pomáhá vždy konkrétnímu člověku získat prostředky například na rehabilitaci, zdravotní pomůcky, lepší vozík nebo třeba auto. Finance se vybírají buď ze vstupného na koncert, nebo je lze zasílat průběžně elektronicky jako finanční dar na účet pořádajícího spolku Revenium, s variabilním symbolem vybraného koncertu. 

Kontakty a odkazy: 

Natálie Kavuličová, projektová manažerka, natalie.kavulicova@revenium.cz, +420 739 45 50 57

www.revenium.cz, www.inspirante.cz 

www.usbband.cz, www.beneficepro.cz 

číslo účtu spolku Revenium: 115-5689490267/0100, variabilní symbol koncertu pro Martina: 16102022

Přejít na předchozí Benefice pro…

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!